Edward Mazurkow

Wiózł dzieci po pijanemu!

Wiózł dzieci       po pijanemu!
Edward Mazurkow

Policjanci skontrolowali 34-latka, który prowadząc auto rozmawiał przez komórkę. Okazało się, że jest pijany i wiezie w fotelikach dwójkę małych dzieci!

Policjanci z łódzkiej drogówki, patrolując radiowozem ul. Pabianicką, przy ul. Chocianowickiej zauważyli subaru, którego kierowca rozmawiał przez telefon komórkowy. Funkcjonariusze zawrócili i z włączonym „kogutem” ruszyli za subaru, dając kierowcy sygnały do zatrzymania. Gdy subaru stanęło na poboczu, funkcjonariusze wylegitymowali jego kierowcę. Okazało się wówczas, że 34-latek przewozi autem dwójkę swoich dzieci w wieku 4 i 6 lat. Policjanci przy pomocy alkosensora zbadali stan trzeźwości kierowcy subaru.

- Miał promil alkoholu w organizmie - informuje asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji.

Funkcjonariusze zabrali 34-latkowi kluczyki od samochodu. Maluchami zajęła się policjantka, która kotrolowała kierowcę. Po pewnym czasie na miejsce zdarzenia przyjechała żona 34-latka, którą funkcjonariusze powiadomili telefonicznie o zdarzeniu. Kobieta zabrała dzieci i odjechała z mężem samochodem.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za jazdę po pijanemu będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i 5 tys. zł grzywny, którą będzie musiał wpłacić na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za rozmawianie w czasie jazdy przez komórkę dostał 200-złotowy mandat i 5 punktów karnych.

Policja zapowiada w czasie wakacji wzmożone kontrole. Patrole mają szczególną uwagę zwracać właśnie na kierowców rozmawiających podczas jazdy przez komórkę.

Edward Mazurkow

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.