Wniosek o 500 złotych przez platformę ZUS

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wójtowicz
Jolanta Zielazna

Wniosek o 500 złotych przez platformę ZUS

Jolanta Zielazna

Kto ma swój profil na platformie internetowej ZUS PUE, a będzie składał wniosek w rządowym programie Rodzina 500+, może to zrobić za pośrednictwem swego profilu.

Wniosek zostanie przekazany do właściwego organu, czyli do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, zgodnie z adresem zamieszkania wnioskodawcy.

Prócz tego na stronie internetowej ZUS (www.zus.pl) będzie dostępny wniosek w wersji do wypełnienia i wydruku. Wypełniony i wydrukowany bezpośrednio ze strony ZUS formularz należy następnie złożyć we właściwym urzędzie.

Nieco później, od połowy kwietnia będzie można zalogować się do PUE za pomocą mechanizmów bankowych. Kto korzysta z serwisu bankowości elektronicznej, będzie mógł - klikając w odpowiednią ikonę na stronie banku: założyć konto na PUE lub zalogować się na profilu, jeśli go posiada.

Z tej funkcji będzie można skorzystać, klikając polecenie „loguj przez bank” i wybierając właściwy bank z listy rozwijalnej.

Przypomnijmy też, że wnioski o wypłatę 500 zł na dziecko będzie można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Tę możliwość oferuje swoim klientom 18 banków, które podpisały porozumienie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wniosek można składać od 1 kwietnia, kiedy przepisy wchodzą w życie.

Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.