Woj wojowi oka nie wykole? Ależ tak! Okaleczony walczy w sądzie

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Izabela Krzewska

Woj wojowi oka nie wykole? Ależ tak! Okaleczony walczy w sądzie

Izabela Krzewska

Kozacy szarżowali na koniach, a średniowieczni wojowie toczyli bój o zdobycie grodu. Bojowe okrzyki mieszają się z odgłosem szczęku metalu okładających się mieczami i toporami wojów. Jeden z nich został ranny w twarz. Stracił oko. Z walki wrócił na tarczy. A teraz przegrywa w... sądzie.

Odcięte członki, wojenne blizny to ofiara, z jaką muszą się liczyć wojowie żądni łupów oraz chwały. Ale ta historia dzieje się w XXI wieku, a ranny w boju to 23-letni student, mieszkaniec Łap, wnuk kowala, członek jednej z białostockich grup rekonstrukcyjnych. Ostrze przecięło mu prawe oko. Na trwałe stracił w nim wzrok.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.