Wojciech Nowicki: technika trochę uciekła

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Adam Muśko

Wojciech Nowicki: technika trochę uciekła

Adam Muśko

Wojciech Nowicki i Damian Czykier z Podlasia startowali w Finlandii

Warunki w prestiżowych zawodach Paavo Nuurmi Games w Turku nie sprzyjały lekkoatletom. Zawodnicy musieli startować w chłodzie (około 12 stopni), wietrze oraz na mokrej bieżni. Ale nawet przy tak niekorzystnej aurze Paweł Fajdek z Agrosu Zamość pokazał po raz kolejny dalekie rzuty. Wygrał posyłając młot na odległość 82,40 m i umocnił się na pozycji lidera światowych list. Drugie miejsce zajął Wojciech Nowicki z Podlasia, który zaliczył 76,71 m. To tylko o kilkadziesiąt centymetrów lepiej niż kilka dni wcześniej podczas memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro znowu miał problemy techniczne.

- Aktualnie moje wyniki nie są najlepsze - przyznaje Nowicki. - Jest to związane z tym, że zeszliśmy z obciążeń i trochę uciekła mi technika. Oczywiście nie są to jakieś dramatycznie słabe rzuty, ale w tym okresie sezonu powinno być przynajmniej metr dalej. Gdybym wiedział, że jestem w formie, a rzuty byłyby krótkie to byłby powód do zmartwienia. Ale ja wiem, że mam braki techniczne nad którymi muszę jeszcze popracować. W sobotę czeka mnie kolejny start, tym razem na Słowacji.

Na czwartym miejscu w Turku w biegu na 110 metrów przez płotki uplasował się Damian Czykier. Po nim także spodziewano się więcej niż wyniku 13,43 s w eliminacjach i 13,48 s w finale. Najlepszy rezultat Czykiera w tym sezonie to 13,28 s, a płotkarz zapowiadał, że ma chrapkę na rekord Polski (13,26 s).

Białostockie lekkoatletki startowały w memoriale Żylewicza w Gdańsku. Pchnięcie kulą wygrała Klaudia Kardasz z Podlasia, która uzyskała 16,78 m. Jej koleżanka klubowa Daria Zabawska w rzucie dyskiem zajęła drugie miejsce - 55,88 m. Obie podopieczne Przemysława Zabawskiego przygotowują się do młodzieżowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy (13 - 16 lipca).

Natomiast Klaudia Konopko z UKS Bojary Białystok rywalizowała na 100 i 200 metrów. Uzyskała odpowiednio 11,93 s. oraz 23,97 s. W obu przypadkach została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

W niedzielę na stadionie w białostockim Zwierzyńcu zostanie rozegrany mityng Wschodzący Białystok. Początek o godz. 16.

Adam Muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.