Wojciech Nowicki: technika trochę uciekła

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Adam Muśko

Wojciech Nowicki: technika trochę uciekła

Adam Muśko

Wojciech Nowicki i Damian Czykier z Podlasia startowali w Finlandii

Warunki w prestiżowych zawodach Paavo Nuurmi Games w Turku nie sprzyjały lekkoatletom. Zawodnicy musieli startować w chłodzie (około 12 stopni), wietrze oraz na mokrej bieżni. Ale nawet przy tak niekorzystnej aurze Paweł Fajdek z Agrosu Zamość pokazał po raz kolejny dalekie rzuty. Wygrał posyłając młot na odległość 82,40 m i umocnił się na pozycji lidera światowych list. Drugie miejsce zajął Wojciech Nowicki z Podlasia, który zaliczył 76,71 m. To tylko o kilkadziesiąt centymetrów lepiej niż kilka dni wcześniej podczas memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro znowu miał problemy techniczne.

- Aktualnie moje wyniki nie są najlepsze - przyznaje Nowicki. - Jest to związane z tym, że zeszliśmy z obciążeń i trochę uciekła mi technika. Oczywiście nie są to jakieś dramatycznie słabe rzuty, ale w tym okresie sezonu powinno być przynajmniej metr dalej. Gdybym wiedział, że jestem w formie, a rzuty byłyby krótkie to byłby powód do zmartwienia. Ale ja wiem, że mam braki techniczne nad którymi muszę jeszcze popracować. W sobotę czeka mnie kolejny start, tym razem na Słowacji.

Na czwartym miejscu w Turku w biegu na 110 metrów przez płotki uplasował się Damian Czykier. Po nim także spodziewano się więcej niż wyniku 13,43 s w eliminacjach i 13,48 s w finale. Najlepszy rezultat Czykiera w tym sezonie to 13,28 s, a płotkarz zapowiadał, że ma chrapkę na rekord Polski (13,26 s).

Białostockie lekkoatletki startowały w memoriale Żylewicza w Gdańsku. Pchnięcie kulą wygrała Klaudia Kardasz z Podlasia, która uzyskała 16,78 m. Jej koleżanka klubowa Daria Zabawska w rzucie dyskiem zajęła drugie miejsce - 55,88 m. Obie podopieczne Przemysława Zabawskiego przygotowują się do młodzieżowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy (13 - 16 lipca).

Natomiast Klaudia Konopko z UKS Bojary Białystok rywalizowała na 100 i 200 metrów. Uzyskała odpowiednio 11,93 s. oraz 23,97 s. W obu przypadkach została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

W niedzielę na stadionie w białostockim Zwierzyńcu zostanie rozegrany mityng Wschodzący Białystok. Początek o godz. 16.

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.