Wojna z damskimi bokserami, czyli dość przemocy wobec kobiet

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Jakub Marcjasz

Wojna z damskimi bokserami, czyli dość przemocy wobec kobiet

Jakub Marcjasz

Fundacja Pozytywnych Zmian wystartowała z projektem „Szanuję, bezpieczeństwo buduję”. W czterech miastach zaplanowano przeprowadzenie warsztatów, wystawiony też będzie spektakl

Od kilku miesięcy 45-letni mieszkaniec Gilowic znęcał się nad swoimi żoną i córkami. Stosował wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną. Podczas ostatniej awantury dotkliwie pobił 41-letnią żonę.

- Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. W poniedziałek usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem i wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej wbrew jej woli. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet pięć lat - poinformowała asp. sztab. Mirosława Piątek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Wojna z damskimi bokserami, czyli dość przemocy wobec kobiet
Materiały prasowe Uczestniczki Break the Silence - warsztatu WenDo, który został zorganizowany przez Fundację Pozytywnych Zmian.

Przemoc w domu

To tylko jeden z przykładów przemocy wobec kobiet. Aby ograniczyć skalę problemu, Fundacja Pozytywnych Zmian z Bielska-Białej, która zajmuje się przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet, działaniami edukacyjnymi oraz monitoringiem instytucji publicznych pod kątem pomocy osobom doświadczającym przemocy, wystartowała właśnie z projektem „Szanuję, bezpieczeństwo buduję”.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Marcjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.