Wójt walczył 6 lat, ale oczyścił się z zarzutów

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Jakubicz
Helena Wysocka

Wójt walczył 6 lat, ale oczyścił się z zarzutów

Helena Wysocka

Wójt gminy został uniewinniony od zarzutu przyjęcia łapówki. W czwartek „okręgówka” utrzymała w mocy wyrok pierwszej instancji.

- Orzeczenie jest już prawomocne - informuje Marcin Walczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Suwałkach, który rozpatrywał apelację.

Wprawdzie prokuratura może złożyć kasację do Sądu Najwyższego, ale nie wiadomo czy to zrobi.

Wiesław G. został zatrzymany w 2011 roku podczas policyjnej prowokacji. Łomżyńska prokuratura oskarżyła go, o żądanie 280 tysięcy łapówki od przedsiębiorcy, który budował w gminie przydomowe oczyszczalnie ścieków. Podczas prowokacji miał przyjąć pierwszą transzę, czyli 120 tys. zł. Wójt nie przyznawał się do winy, lecz obciążały go wyjaśnienia przedsiębiorcy i rolnika, który pośredniczył w przekazywaniu pieniędzy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Dwa lata temu Sąd Rejonowy w Augustowie skazał wójta na trzy lata więzienia. Wiesław G. zaskarżył je kwestionując legalność działań operacyjnych. Sąd okręgowy, gdzie trafiła apelacja przyznał mu rację i zwrócił sprawę do kolejnego rozpatrzenia. Kolejne orzeczenie „rejonówki” było już dla wójta korzystne. Nie zgodził się z nim prokurator, ale sprawę przegrał.

Helena Wysocka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.