Marta Gawina

Wokanda zamiast budowy. Ciągle niepewny los białostockiej hali widowiskowo-sportowej

Wokanda zamiast budowy. Ciągle niepewny los białostockiej hali widowiskowo-sportowej
Marta Gawina

Sądowa walka o halę trwa. Władze Białegostoku złożyły właśnie kasację od wyroku w sprawie pozwolenia na budowę. Niepewne są też miliony na tę inwestycję. Pomóc ma spotkanie prezydenta z ministrem sportu, które zobowiązali się zorganizować radni PiS.

Magistrat przegrał już w pierwszej instancji. Teraz posiłkuje się drugą instancją, zamiast zabrać się do pracy i szybko zrobić decyzję środowiskową – komentuje sądowy spór o halę radny PiS Piotr Jankowski.

Jej budowa planowana jest od wielu lat. Wydawało się, że pod względem dokumentów miasto jest gotowe do inwestycji. Pojawiły się jednak problemy. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski uchylił pozwolenie na budowę, uznając, że decyzja środowiskowa jest już nieważna. Magistrat tych argumentów nie podzielił i skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

– Prawo nie mówi, że taka decyzja wygasa. To kwestia uznaniowa – argumentował na ostatniej sesji rady miasta prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.