Wolne w Wigilię i Wielki Piątek. Tego chce PSL

Czytaj dalej
Tomasz Maleta

Wolne w Wigilię i Wielki Piątek. Tego chce PSL

Tomasz Maleta

Posłowie PSL złożyli projekt ustawy, by Wigilia i Wielki Piątek były dniami wolnymi. Twierdzą, że podobnie jest w wielu krajach UE, a do tego byłoby to ważne dla wierzących. To prawda, tylko co zrobili w tej sprawie przez 8 lat trwania w kolacji z PO, a w latach wcześniejszych z lewicą? Czyżby teraz ten zryw był w myśl przysłowia: Jak trwoga to do Boga?

Dyskusja o tym, by 24 grudnia był czerwoną kartką w kalendarzu trwa od dawna. I poniekąd przypomina tę, która toczyła się przed przywróceniem do łask wolnego w Trzech Króli (święto zostało wykreślone z kalendarza przez Gomułkę w latach 60.).

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.