(PEŻ)

Wschodni Kongres Gospodarczy będzie okazją do wypromowania najlepszych startupów

Wschodni Kongres Gospodarczy będzie okazją do wypromowania najlepszych startupów Fot. http://www.wschodnikongres.eu
(PEŻ)

Debaty nad rozwojem makroregionu Polski Wschodniej będą znowu okazją do zaprezentowania się młodych, innowacyjnych firm.

Podobnie jak w ubiegłym roku, także podczas tegorocznej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który zacznie się za miesiąc (28-29 września), młode firmy będą mogły pochwalić się swoimi pomysłami i wymienić doświadczenia z przedstawicielami dojrzałego biznesu. - Spotkanie pasji, nowatorstwa, odwagi do podejmowania ryzyka z wiedzą, doświadczeniem i kapitałem ma szansę zaowocować wyjątkowymi projektami - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

Okazją do tego będzie m.in. panel pt. Startupy w Polsce Wschodniej, który odbędzie się w pierwszym dniu imprezy. To nie wszystko - wzorem ubiegłego roku imprezą towarzyszącą kongresowi jest konkurs TOP Start-up Polski Wschodniej 2017. Żeby mieć szansę na wzięcie w nim udziału, należy do 3 września wysłać zgłoszenie firmy. Do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej. W konkursie mogą wystartować startupy działające w jednym z pięciu województw: podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim oraz świętokrzyskim. Ci, którzy przez eksperckie jury zakwalifikowani zostaną do najlepszej dziesiątki, zostaną zaproszeni na kongres. Będą mogli nie tylko wystawić własne stoiska w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, ale również wziąć udział w debatach panelowych. Specjalnie zaaranżowana strefa networkingowa będzie miejscem spotkań z inwestorami i potencjalnymi partnerami, a także okazją do zaprezentowania swoich produktów i usług.

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze startupy Polski Wschodniej nastąpi podczas gali kończącej pierwszy dzień kongresu. Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz dostępny na stronie: www.wschodnikongres.eu/

Natomiast do 18 września trwa głosowanie internautów w innym konkursie towarzyszącym kongresowi - na TOP Inwestycje Polski Wschodniej, Nominowanych jest 20 inwestycji . Z woj. podlaskiego są to : Zakład produkcyjny Standard Motor Products w Białymstoku; budowa fabryki mebli Forte na terenie Suwalskiej SSE; budowa fabryki proszków mlecznych Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem i budowa suszarni osadów ściekowych w Suwałkach.

Podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego poznamy także dziesięciu TOP Pracodawców Polski Wschodniej. A do młodzieży skierowany będzie ponownie projekt EEC - Liderzy Przyszłości, promujący wiedzę o biznesie.

(PEŻ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.