Wstęgą przez drogę. Oficjalne otwarcie trasy Koronowo-Żołędowo

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Adam Lewandowski

Wstęgą przez drogę. Oficjalne otwarcie trasy Koronowo-Żołędowo

Adam Lewandowski

Oby więcej takich przykładów współpracy samorządów.

Chociaż przebudowaną drogą powiatową nr 1525C Koronowo-Żołędowo w ciągu ulic Paderewskiego i Pomianowskiego w Koronowie kierowcy cieszą się już od dwóch miesięcy, to czas na jej uroczyste otwarcie nadarzył się dopiero kilka dni temu. A świętowali i starosta bydgoski, bo to droga powiatowa, i burmistrz Koronowa. Bo ta inwestycja drogowa jest znakomitym przykładem współpracy samorządów.

Przebudowa 1620 m koronowskiej „przelotówki” zrealizowana została w ramach tzw. schetynówek. Kosztowała 5 mln 434 tys. zł. Była najbardziej oczekiwaną inwestycją drogową w powiecie. Bo stan tej drogi był fatalny, spowodowany głównie brakiem kanalizacji deszczowej. Tzw. powierzchniowe utrwalanie nawierzchni niewiele już poprawiało warunki jazdy. O kompleksową przebudowę ulice Pomianowskiego i Paderewskiego wołały od lat.

Efekt może tylko cieszyć. Nowa jest nie tylko nawierzchnia obu ulic, które są już odwodnione. Przy okazji robót podziemnych gmina Koronowo też załatwiła „swoje”: wymieniła sieć kanalizacyjną i wodociągową. Powstała także zupełnie nowa infrastruktura: chodniki, ścieżka rowerowa, a także zatoki autobusowe, miejsca parkingowe, efektywne oświetlenie solarne przejść dla pieszych i ostrzegawcza sygnalizacja świetlna. Jest wiec już znacznie bezpieczniej. Oby więc takich wspólnych działań było w powiecie więcej.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.