Tomasz Mikulicz

Wybory samorządowe 2018. Koniec łączenia pracy w państwowych spółkach z dietą. Czwórka radnych do odstawki. Prezes PiS wydał rozkaz

Wybory samorządowe 2018. Koniec łączenia pracy w państwowych spółkach z dietą. Czwórka radnych do odstawki. Prezes PiS wydał rozkaz
Tomasz Mikulicz

Marcin Szczudło, Jacek Chańko, Katarzyna Siemieniuk i Konrad Zieleniecki. Jeśli chcą zachować posady będą musieli porzucić radę miasta.

Osoby, które funkcjonują w spółkach Skarbu Państwa nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński dodając, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy.

Taka decyzja oznacza, że czwórka białostockich radnych PiS nie będzie mogła startować w nadchodzących wyborach.

Marcin Szczudło jest wiceprezesem PGNIG Obrót Detaliczny. W zeszłym roku zarobił rekordowe ponad 421 tys. zł. Jacek Chańko jest koordynatorem w grupie Lotos (ponad 200 tys. zł), Katarzyna Siemieniuk - referentem w PGE Obrót (ponad 45 tys. zł), a Konrad Zieleniecki - kierownikiem działu organizacyjnego w Enea Ciepło (ponad 72 tys. zł). Wczoraj nie sposób się było do nich dodzwonić. - Nie przesądzałbym losów całej czwórki. Z wypowiedzi prezesa PiS nie wynika, czy chodzi o wszystkie osoby, które pracują w spółkach czy wyłącznie o członków zarządów - komentuje Mariusz Gromko z PiS, przewodniczący rady miasta.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.