Wydał 20 tys. zł na lekarzy. Hipochondryk? Nie, ma boreliozę

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Katarzyna Pachelska

Wydał 20 tys. zł na lekarzy. Hipochondryk? Nie, ma boreliozę

Katarzyna Pachelska

38-letni Marek Matyszczak z Katowic, po 1,5 roku intensywnej diagnostyki, wizyt lekarskich i badań, dowiedział się, że choruje na zaawansowaną boreliozę. - W Polsce chorzy jak ja są zostawieni sami sobie. Brakuje lekarzy, którzy są w stanie wykryć i skutecznie leczyć tę groźną chorobę. NFZ refunduje tylko podstawowe badanie, które jest niedokładne, a zlecić je może tylko lekarz chorób zakaźnych. Czas oczekiwania na wizytę do niego wynosi pół roku. Dlatego wizyty i badania trzeba wykonywać prywatnie - mówi.

Bezustanny, niepozwalający zasnąć szum w uszach, do tego bóle głowy, zębów czy mocniejsze bicie serca. - Przez rok chodziłem do laryngologa, miałem nawet zastrzyki w błonę bębenkową. Kilka razy wylądowałem na ostrym dyżurze z silnymi zawrotami głowy - opowiada Marek Matyszczak z Katowic, handlowiec w branży logistycznej.

- Największe ataki zawrotów głowy i bólu głowy dopadły mnie w Hamburgu w trzecim dniu szkolenia w nowej pracy, w październiku 2017. W nocy zawieziono mnie do szpitala, gdzie stwierdzono zapalenie ucha. Jednak po powrocie do domu ból był silniejszy, więc podjąłem intensywną diagnostykę. Z szefem doszliśmy do wniosku, że zdrowie jest ważniejsze, więc pół roku temu zamieniłem pracę przedstawiciela handlowego na stanowisko... pełnoetatowego pacjenta - opowiada.

Pielgrzymka po gabinetach

Wkrótce nie było tygodnia, żeby nie odwiedził lekarza specjalisty. Neurologa, bo cierpiał na silne bóle głowy; okulisty, bo nagle pogorszył mu się wzrok, choć wcześniej świetnie widział; ortopedę, który diagnozował bolące kolano; gastrologa, który leczył go z dolegliwości żołądkowych. Każdy zlecał rozmaite badania.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Pachelska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.