Wygląda jak marszałek Piłsudski, dlatego nauczył się go grać

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GHR Garnizon Suwałki
Magdalena Siemińska

Wygląda jak marszałek Piłsudski, dlatego nauczył się go grać

Magdalena Siemińska

Stanisław Łobacz z Suwałk z mundurem związany jest od najmłodszych lat i odnosi się do niego z wielkim szacunkiem. A jako że jest podobny do marszałka Józefa Piłsudskiego, zaczął wcielać się w jego postać na różnego rodzaju wydarzeniach patriotycznych na terenie Suwalszczyzny.

Mój tata był wojskowym, a w domu rodzinnym bardzo często rozmawialiśmy o historii Polski. Interesowały mnie szczególnie opowieści o pierwszej wojnie światowej, o której za wiele się nie mówi, zaś o drugiej wiemy już naprawdę dużo. Postać Marszałka już w latach młodości miała dla mnie ogromne znaczenie, budziła podziw i - przede wszystkim - wielki patriotyzm - opowiada 67-letni Stanisław Łobacz.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.