Wyniki wyborów Katowice: Krupa i Sośnierz w II turze [WYKRESY + ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Cichy
Aldona Minorczyk-Cichy, Sławomir Cichy, Justyna Przybytek

Wyniki wyborów Katowice: Krupa i Sośnierz w II turze [WYKRESY + ZDJĘCIA]

Aldona Minorczyk-Cichy, Sławomir Cichy, Justyna Przybytek

Wyniki wyborów w Katowicach 2014: W Katowicach zdecydowanie zwyciężył Marcin Krupa, kandydat namaszczony przez Piotra Uszoka. Bardzo dobry wynik kandydata PiS Andrzeja Sośnierza to jednocześnie kompromitacja Arkadiusza Godlewskiego z PO. ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW W KATOWICACH 2014

Wyniki wyborów KATOWICE 2014:

WYBORY W KATOWICACH - ZOBACZ NAJNOWSZE WYNIKI:

***

To nokaut - tak zaraz po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów na prezydenta Katowic komentowali wyniki uczestnicy spotkania wyborczego Marcina Krupy z KWW Forum Samorządowe i Piotr Uszok.

ZOBACZ KONIECZNIE:
LICZENIE GŁOSÓW W KATOWICACH TRWA - TRANSMISJA LIVE

Zdobył on bowiem niemal dwukrotną przewagę nad Andrzejem Sośnierzem z PiS. Arkadiusz Godlewski z PO już wie, że nie liczy się w tym wyścigu.

Miejska Komisja Wyborcza w Katowicach zatwierdziła już protokoły z prawie wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Brakuje dokumentów z kilkunastu spośród 167 obwodów

- Brakuje nam 13 protokołów w wyborach na prezydenta miast, 11 protokołów w wyborach do Rady Miasta i kilkunastu w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego – wylicza sędzia Mariusz Witkowski, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Katowicach.

W sumie obwodowych komisji wyborczych w Katowicach jest 167.

Jak przypuszcza Witkowski zatwierdzanie protokołów powinno zakończyć się około 10. - System informatyczny działa lepiej, ale są jeszcze obwodowe komisje wyborcze, które do nas nie dotarły, a nie możemy nic zrobić, póki one nie podliczą głosów i nie zakończą swojej pracy – wyjaśnia sędzia.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WYNIKI WYBORÓW W KATOWICACH: LICZENIE GŁOSÓW WCIĄŻ TRWA ZOBACZ TUTAJ

WYNIKI WYBORÓW DO RADY MIASTA W KATOWICACH:

O danych ze 107 komisji wyborczych pisze na Twitterze Krzysztof Mikuła związany z Forum Samorządowym i Piotr Uszok.
Wyniki wyborów do Rady Miasta przedstawiają się na razie tak: Forum Samorządowe i Piotr Uszok - 31,85 proc., Platforma Obywatelska - 23,98 proc., Prawo i Sprawiedliwośći - 16,75 proc., RAŚ - 9,88 proc., SLD - 6,57 proc.
W Radzie Miasta w Katowicach miejsc jest 28.

- Dziękuję mieszkańcom Katowic za tak duże poparcie. Samorządności przez osiem lat uczyłem się od mistrza - Piotra Uszoka, któremu wszystko zawdzięczam - powiedział tuż po ogłoszeniu wyników Marcin Krupa.

ZOBACZ KONIECZNIE:
POTWORNE PROBLEMY Z LICZENIEM GŁOSÓW PKW. DLACZEGO SYSTEM ZAWIÓDŁ?

Według wstępnych i nieoficjalnych wyników, wybory samorządowe w Katowicach na urząd prezydenta wygrał Marcin Krupa. Kandydat popierany przez obecnego jeszcze prezydenta według sondażowych wyników Ipsos zdobył 40,7 proc. głosów. Drugie miejsce ma kandydat PiS - Andrzej Sośnierz z poparciem 23,4 proc. I wszystko wskazuje na to, że właśnie ci dwaj politycy spotkają się podczas drugiej tury wyborów 30 listopada.

ZOBACZ KONIECZNIE WYNIKI WYBORÓW W KATOWICACH:
MARCIN KRUPA PIERWSZY, ANDRZEJ SOŚNIERZ DRUGI W KATOWICACH

ZOBACZ KONIECZNIE:
WYNIKI WYBORÓW 2014 NA ŻYWO

Trzecie miejsce z 14,8 proc. głosów zajmuje Arkadiusz Godlewski. Jego wynik, jak i w ogóle Platformy w województwie śląskim na spotkaniu wyborczym w Oku Miasta, przyjęty był bez entuzjazmu. Za to entuzjazmu nie brakowało w Spodku, gdzie w hotelowej salce konferencyjnej na wyniki wyborów oczekiwali członkowie PiS.

CZYTAJ KONIECZNIE:
WYNIKI WYBORÓW: PIS ODBIŁ ŚLĄSK PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ

- Mamy przed sobą drugą turę. W najbliższych dniach kampania będzie jeszcze mocniejsza - mówił Andrzej Sośnierz. - Nasza była spokojna. W przeciwieństwie do naszych kontrkandydatów, którzy posuwali się do niezbyt eleganckich chwytów. Dodał, że warto zwrócić uwagę na dotychczasowe dokonania życiowe i zawodowe kandydatów.

- Mnie Polacy, mieszkańcy województwa, Katowic, znają z elektronicznej karty i programów zdrowotnych. Jeśli ktoś może się pochwalić tylko i wyłącznie czyimś namaszczeniem, rekomendacją, to jest to zwyczajnie smutne - dodał Sośnierz. Zapytany o plan dla Katowic stwierdził, że obiecać można wiele. - Wolę mówić o tym, co już osiągnąłem. Trzeba przystąpić do konkretów. Trzeba przestać z iluzjami. W takim meczu wygrywamy od razu - podkreślił Sośnierz.

Aleksander Uszok, reprezentujący Ruch Autonomii Śląska, według nieoficjalnych wyników miał niemal 7 proc. głosów, Jerzy Ziętek nieco ponad 5 proc., Marek Szczerbowski i Krystyna Doktorowicz po mniej niż 5 proc. Frekwencja nie była imponująca, ale wyższa niż cztery lata temu.

Piotr Uszok, obecny prezydent Katowic:

Cieszę się z wyniku Marcina Krupy, bo to dobra prognoza w ostatecznej rozgrywce o fotel prezydenta Katowic. Z pewnością będzie kontynuował to, co robiliśmy dotychczas razem. Wierzę w jego sukces. Gdybym choć na chwilę zwątpił, nie dostałby mojego poparcia. Nie postawiłbym na niego. Marcin, pracując dotychczas jako wiceprezydent, doskonale wie, że zarządzanie takim miastem, jakim są Katowice, to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim niełatwe zadanie. Przed nim, gdy zwycięży w drugiej turze, ciężka, intensywna praca. Nie tylko dniami i w dni robocze, ale też nocami i w weekendy. Jest do tego dobrze przygotowany.

Arkadiusz Godlewski, kandydat na prezydenta z PO:

Zrobiliśmy wszystko, co tylko można było zrobić. To były trzy tygodnie bardzo intensywnej kampanii wśród mieszkańców, w mediach, w tym także w mediach społecznościowych. #To na razie pierwsze, nieoficjalne badania, poczekajmy na ostateczne wyniki, ale jeśli to się potwierdzi, to nie ma co ukrywać, że jest to rozczarowanie. #Będziemy się zastanawiać, co poszło nie tak. Musimy poczekać na rezultaty. Frekwencja zapowiada się ciekawie. Będzie prawdopodobnie wyższa niż cztery lata temu.


*Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
*Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
*Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

Aldona Minorczyk-Cichy, Sławomir Cichy, Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.