Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wyśpiewają dobro dla chorych dzieci

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Urszula Ludwiczak

Wyśpiewają dobro dla chorych dzieci

Urszula Ludwiczak

Już 12 stycznia o godz. 19 w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 w Białymstoku niezwykły koncert ph. Wyśpiewajmy dobro, z którego dochód wspomoże leczenie dzieci z dystrofią mięśniową. Warto przyjść, posłuchać dobrej muzyki i przy okazji wspomóc chore maluchy!

Koncert będzie składał się z dwóch części. W pierwszej będzie możliwość wysłuchania piosenek Tomka Kamińskiego. To wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych regularnie koncertuje i tworzy muzykę z przesłaniem.

Tomek Kamiński to współtwórca toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite. Już w następną sobotę można będzie posłuchać go w Białymstoku!

W drugiej części koncertu przewidziano wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych. Śpiewać będą m.in. przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Przewidziano też specjalne występy zdrowego rodzeństwa chorych na dystrofię mięśniową dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute, które organizuje koncert.

Na koncercie ma być też ogłoszony wynik bicia rekordu w tworzeniu papierowego Łańcucha dobra. To zadanie ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha.

- Ma to być sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą - mówią organizatorzy akcji.

W robienie łańcuchów włączyło się ok. 200 szkół, przedszkoli i instytucji z całej Polski. 7 stycznia w hali sportowej UMB odbędzie się łączenie jego elementów. Aby pobić rekord łańcuch musi mieć przynajmniej 152 km długości.

Bilety na koncert są do nabycia w kasie OiFP (ul. Odeska 1). Na godzinę przed koncertem będą do nabycia w kasie OiFP przy ul. Podleśnej 2.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Gazety Współczesnej.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Współczesnej
  • codzienne e-wydanie Gazety Współczesnej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Urszula Ludwiczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.