Z Grudziądza do Bydgoszczy szybko i wygodnie? Już jeździliśmy

Czytaj dalej
Fot. archiwum "Gazety Pomorskiej"
DEC

Z Grudziądza do Bydgoszczy szybko i wygodnie? Już jeździliśmy

DEC

W niedzielę (13 grudnia) wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Dobre połączenie Grudziądza z Bydgoszczą odchodzi do lamusa.

Tylko przez rok grudziądzanie mogli cieszyć się ze sporej liczby pociągów jeżdżących przez Laskowice Pomorskie bezpośrednio do miasta nad Brdą. Te realizowane przez prywatną spółkę Arriva kursy wypadły jednak z nowego rozkładu. Dlaczego? Ponieważ, zgodnie z decyzją władz samorządu naszego województwa, na zelektryfikowaną linię Bydgoszcz-Laskowice wracają pojazdy spółki Przewozy Regionalne PKP.

Tym samym od najbliższej niedzieli Arriva dowiezie nas tylko do Laskowic Pomorskich, gdzie będziemy musieli się przesiąść do innego pojazdu jadącego w kierunku miasta nad Brdą.

Przewoźnikowi jest żal

- Połączenie Grudziądz-Bydgoszcz było szybkie i komfortowe. Z pociągów jeżdżących na tej trasie korzystało coraz więcej pasażerów. Żałujemy, że nie będą mogli tego robić nadal - podkreśla Paweł Pleśniar z Arrivy. Żałują również grudziądzanie, którzy jeżdżą tymi pociągami.

Wystarczy przejechać się jednym z porannych lub popołudniowych pociągów, aby poznać ogromny poziom złości osób, które zostaną pozbawione takiego połączenia

- pisze w mailu Czytelnik „Pomorskiej”.

Gorsza alternatywa

Od niedzieli pociągami Arrivy do Bydgoszczy będziemy mogli dojechać przez Chełmżę, a następnie Unisław Pomorski. Z Grudziądza w tym kierunku w ciągu dnia wyjedzie w sumie sześć pociągów. Powrotnych będzie tyle samo. W przypadku dwóch połączeń trzeba będzie się przesiąść w Chełmży.

- Na odcinku Grudziądz-Bydgoszcz przez Chełmżę wprowadzona zostaje oferta specjalna: bilet jednorazowy będzie kosztował 10,80 zł, a miesięczny 299 zł. Zachowujemy atrakcyjny czas przejazdu - podkreśla Joanna Parzniewska z Arrivy.

W większości przypadków podróż będzie jednak trwała ponad 90 minut. Dla porównania: przez Laskowice do Bydgoszczy można obecnie pojazdami Arrivy dojechać w nieco ponad 70 minut. Różnica 20 minut mówi sama za siebie.

Do Brodnicy, Torunia i Malborka bez rewolucji

Po niedzielnej zmianie rozkładu na trasie Grudziądz-Toruń w godzinach popołudniowych przybędą dwa połączenia. - Łącznie między Grudziądzem a Toruniem uruchomionych zostanie 10 pociągów bezpośrednich i trzy z przesiadką na stacji Chełmża - dodaje Joanna Parzniewska.

Dość istotnie zmienią się godziny odjazdu pojazdów. Na mocy obecnie obowiązującego rozkładu większość z nich z Grudziądza wyrusza pięć minut po pełnej godzinie, np. 6.05. Niestety, w nowym harmonogramie ta wygodna dla pasażerów zasada nie zostanie zachowana.

Zachowana za to zostanie liczba pociągów jeżdżących z Grudziądza do Brodnicy i Laskowic. Inne będą jednak godziny odjazdów.

Tyle samo, co do tej pory będzie bezpośrednich połączeń Grudziądza z Malborkiem. Przypomnijmy, że kursy na tej linii realizują Przewozy Regionalne.

DEC

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.