Prof. Adam Czesław Dobroński

Z kart historii Podlasia: Partyzanci i przebierańcy

Ludwik Chomicki. Reprodukcja z Kartoteki zdjęć sygnalizacyjnych, IPN Warszawa, 2014. A. Chomicki kopie dokumentów dotyczących ojca uzyskał z IPN - Komisja Ludwik Chomicki. Reprodukcja z Kartoteki zdjęć sygnalizacyjnych, IPN Warszawa, 2014. A. Chomicki kopie dokumentów dotyczących ojca uzyskał z IPN - Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Oddział w Białymstoku.
Prof. Adam Czesław Dobroński

Andrzej Chomicki przyniósł dwa pokaźne tomy - wydane drukiem w 2018 roku opracowanie Jana Minkiewicza i Włodzimierza Kiryluka „Kotły na Gościńcu Litewskim“ oraz zbiór kopii z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej.

Rozmówca nie krył zdenerwowania, prosił o radę, co ma zrobić, bo oczerniony został jego ojciec Ludwik Chomicki. Złożyć skargę do prokuratora, wnieść pozew sądowy, żądać poświadczenia prawdy w prasie białostockiej? Postanowiłem więc podjąć temat bardzo delikatny - mimowolnych pomówień (świadomymi oszczerstwami niech zajmują się odpowiednie organy władzy sądowniczej), ryzyka towarzyszącego podawaniu faktów, których badacz nie był w stanie dokładnie ustalić. Zwłaszcza zaś ujawniania nazwisk sprawców czynów uważanych za podlegające karze, ale nie potwierdzonych sądownie.

Zapis w książce

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Prof. Adam Czesław Dobroński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.