Izabela Krzewska

Zabójstwo aplikantki. Maciej T. odsiaduje wyrok 25 lat więzienia. Trwa ping-pong w sprawie biegłej

- Sąd Okręgowy w Białymstoku wyłączył od  rozpoznania wszystkich sędziów SR w Białymstoku - twierdzi Beata Wołosik z Sądu Rejonowego w Białymstoku Fot. Archiwum - Sąd Okręgowy w Białymstoku wyłączył od rozpoznania wszystkich sędziów SR w Białymstoku - twierdzi Beata Wołosik z Sądu Rejonowego w Białymstoku
Izabela Krzewska

Już dwa sądy nie chciały się zająć prywatnym aktem oskarżenia wniesionym przez Maciej T. Trzeci? Nie wiadomo.

Maciej T. to białostocki prawnik odsiadujący 25 lat więzienia za zabójstwo aplikantki, z którą miał romans. Biegłej z Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku, która przeprowadzała sekcję zwłok uduszonej i pobitej Marty K., zarzuca złożenie fałszywej opinii (wcześniej prokuratura dwukrotnie umorzyła postępowanie w tym temacie). Liczy, że podważenie ekspertyzy, wzruszy prawomocny wyrok. Wciąż twierdzi, że śmierć białostoczanki była efektem nieszczęśliwego wypadku podczas seksu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.