Zagłębie Sosnowiec wygrywa i przełamuje wyjazdową niemoc [RELACJA]

Czytaj dalej
Leszek Jaźwiecki

Piłkarze Zagłębia przerwali fatalną passę porażek w meczach wyjazdowych i w przedostatniej kolejce pokonali w Głogowie Chrobrego 3:1 (0:1). Sosnowiczanie awansowali na piąte miejsce, a mają szansę zakończyć rozgrywki nawet na podium, pod warunkiem, że wygrają w ostatniej kolejce z Zawiszą Bydgoszcz, a Chrobry nie wywiezie punktów z Gdyni.

Sosnowiczanie ostatni raz punkty na wyjeździe wywalczyli 11 marca, remisując w Gdyni z Arką 2:2. Potem ponieśli pięć porażek. Początek spotkania w Głogowie nie zapowiadał, że piłkarzom Zagłębia uda się w końcu przełamać wyjazdową niemoc. Już w 4 min. gospodarze objęli prowadzenie po bramce Dominika Kościelniaka. Podopieczni Tomasza Łuczywka ruszyli do odrabiania strat, ale okazji na wyrównanie nie wykorzystali Jakub Arak i Sebastian Dudek.

Po przerwie Zagłębie postawiło wszystko na jedna kartę mi na efekty nie trzeba było długo czekać. Po 10 minutach wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Sołowiej, a po wznowieniu gry Zagłębie na prowadzenie wyprowadził Jakub Arak. Goście nie zamierzali na tym poprzestać, ale dobrze w bramce Chrobrego spisywał się Sławomir Janicki. W 79 min bramkarza gospodarzy wyręczył jeden z obrońców wybijając piłkę z linii bramkowej. W doliczonym czasie wynik ustalił Michał Fidziukiewicz.

– Solidnie zapracowaliśmy na w tym spotkaniu na komplet punktów – podsumował spotkanie szkoleniowiec Zagłębia.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:0)

0:1 Dominik Kościelniak (4)
1:1 Łukasz Sołowiej (56)
1:2 Jakub Arak (57)
1:3 Michał Fidziukiewicz (90+5)

Chrobry Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Samiec, Hodowany (87. Bednarski) – Kościelniak (63. Hudyma), Drewniak, Machaj (68. Sędziak), Gąsior, Szczepaniak – Wojciechowski. Trener Ireneusz Mamrot

Zagłębie Fabisiak – Fonfara, Sołowiej, Markowski, Udovicić – Wilk (90. Klama), Martinez, Matusiak, Dudek (81. Bajdur), Bartczak – Arak (68. Fidziukiewicz) . Trener Tomasz Łuczywek

Żółta kartka Machaj

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec)

*Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
*Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
*Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

Dziennikarz działu sport, specjalizuję się od lat w sportach motorowych, głównie żużlu, ale nie obca mi też królowa motosportu czyli Formuła 1 oraz rajdy terenowe. Miałem okazję z bliska zobaczyć zmagania w dwóch najtrudniejszych motorowych maratonach na świecie Camel Trophy i Dakarze. Moją dziedziną, którą się zajmuję od wielu lat w dziale sportowym jest też siatkówka i to zarówna ta klubowa jak i reprezentacyjna. Jak każdy dziennikarz sportowy interesują się także piłką nożną, mam kilka ulubionych drużyn.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.