Zakaz eksponowania alkoholu w witrynach sklepowych. Właściciele będą tracić koncesje

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Izabela Krzewska

Zakaz eksponowania alkoholu w witrynach sklepowych. Właściciele będą tracić koncesje

Izabela Krzewska

Albo z witryn sklepów znikną trunki, albo właściciele będą tracić koncesje. Tak może być m.in. w Łomży. Przynajmniej teoretycznie.

- Do butelek po wódkach białych wleję wodę czystą, po „cytrynówce” - mętną z cytryną, a po brandy - herbatę. I będę „czysty” jak wódka - śmieje się jeden z właścicieli sklepu z alkoholami, który woli pozostać anonimowy.

Ten na pozór absurdalny pomysł może okazać się jednak skuteczny w ominięciu przepisów, zakazujących eksponowania w oknie wystawowym sklepów znaków towarowych napojów alkoholowych.

W artykule przeczytasz m.in.: jak z tym problemem radzą sobie władze w Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.