Andrzej Matys

Zarobki włodarzy powinny być jak ich odpowiedzialność

Jestem przeciw nagrodom. Każdy z nas, jeśli wygra wybory, zawiera umowę z wyborcami. Jeśli ją wykona, ludzie znowu go wybiorą. I to jest nagroda na pracę Fot. Archiwum Jestem przeciw nagrodom. Każdy z nas, jeśli wygra wybory, zawiera umowę z wyborcami. Jeśli ją wykona, ludzie znowu go wybiorą. I to jest nagroda na pracę - mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna, ktore należy do Związku Miast Polskich
Andrzej Matys

Pensja wójta, burmistrza czy prezydenta miasta powinna zależeć od wielkości gminy i sytuacji gospodarczej województwa. Tak uważa Związek Miast Polskich, który przygotowuje projekt ustawy w tej sprawie.

Chodzi o to, by bardziej, niż obecnie, zróżnicować płace w zależności od rodzaju jednostki samorządu terytorialnego. Zdaniem Związku, w większych samorządach pensja powinna być znacząco wyższa.

- Związek Miast Polskich finalizuje prace nad propozycją zmian w systemie wynagradzania osób zarządzających polskimi samorządami.

W dalszej części artykułu dowiesz się m.in.:

  • Co przewiduje projekt przygotowywany przez ZMP
  • Kiedy powinien być gotowy
  • Co sądzą na jego temat włodarze podlaskich miast
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Andrzej Matys

Dziennikarz od ćwierć wieku. Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

plus.wspolczesna.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.