ZIELONA GÓRA W szpitalu będzie nowa pracownia hemodynamiki. Co zyskają pacjenci?

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

ZIELONA GÓRA W szpitalu będzie nowa pracownia hemodynamiki. Co zyskają pacjenci?

Leszek Kalinowski

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze uruchomiona zostanie pracownia hemodynamiki. Koszt inwestycji to 10 mln zł. Umowę na jej wykonanie podpisano z firmą z Leszna – partner 4 Medicine.

Dziś w szpitalu funkcjonuje podobna pracownia, ale jest ona prywatna. W maju kończy się z nią umowa. Wtedy to lecznica chce mieć już własną, podwójną z dwoma angiografiami (technika obrazowania medycznego wykorzystywana do wizualizacji wnętrza naczyń krwionośnych oraz organów ciała).

Jak tłumaczy prezes Szpitala Uniwersyteckiego dr Marek Działoszyński – w tego typu pracowniach przywraca się sprawność układu krwionośnego pacjentów ze schorzeniami zarówno serca, mózgu, kończyn jak i pozostałych organów ludzkich. Dlatego są w niej wykonywane świadczenia w zakresie kardiologii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, położnictwa i ginekologii oraz neurologii.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Leszek Kalinowski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

zielonogórzanka

No to może teraz jak dyrekcja szpitala wyszykowała sobie nowe biuro /notabene świetny pomysł, który dawno powinien być wykonany/ to może znajdzie jeszcze parę złotych na nowoczesne leczenie bólu. Ból to też jednostka chorobowa, a cierpi na nią bardzo dużo ludzi.
Taki Koszalin ma dwie pracownie leczenia bólu, nie wspomnę o szpitalu powiatowym gdzieś na północy wielkopolski a duży uniwersytecki nie może mieć?
Myślę, czego nikomu nie życzę, że jak kogoś z decydentów przez 150 dni w roku będzie głowa tak bolała, że odechciewa się żyć a żadne środki przeciw bólowe nie pomagają to wtedy będzie pozytywna decyzja.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.