Zielonogórzanie trafiali celnie i prosto do tarczy

Czytaj dalej
Oprac. FLIG

Oprac. FLIG

Na obiektach Śląska Wrocław rozegrano mistrzostwa Polski młodzieżowców i juniorów w karabinie i pistolecie. Świetnie wypadli zielonogórzanie.

Wystartowało 150 zawodników z ponad 40 klubów. Znakomicie spisali się reprezentanci Gwardii Zielona Góra, którzy zdobyli dziewięć medali, z czego cztery wśród młodzieżowców i pięć juniorskich. W klasyfikacji punktowej Gwardia Zielona Góra zajęła trzecie miejsce w juniorach jak również w młodzieżowcach. W klasyfikacji województw lubuskie także uplasowało się na trzecim miejscu w obu kategoriach.

Jedyny złoty medal zdobył Jakub Rabczuk, który zwyciężył w pistolecie dowolnym juniorów. Do finału zakwalifikował się z szóstego miejsca uzyskując 522 pkt, w finale obok niego startował również Patryk Sakowski, który wszedł z drugiego miejsca - 536 pkt. W decydującej rozgrywce obaj zielonogórzanie spisywali się świetnie i przez cały czas utrzymywali się na pozycjach medalowych. Po ostatnim strzale okazało się, że Rabczuk został mistrzem juniorów, a Sakowski zdobył brąz. Świetną walkę stoczyli Sakowski i Maciej Korcz w finale pistoletu pneumatycznego. Ostatnim strzałem Patryk dogonił prowadzącego zawodnika, a Korcz spadł z trzeciego miejsca na czwarte. W dodatkowym strzale o złoto Sakowski minimalnie przegrał z zawodnikiem z Rzeszowa Tomaszem Pastułą. Pistoleciarze Gwardii strzelali świetnie, gdyż pierwszy medal mistrzostw zdobył Dawid Sakowski w pistolecie sportowym, a ostatni Adrian Filistowicz w pistolecie szybkostrzelnym.

W rywalizacji młodzieżowców dwa medale (srebrny i brązowy) zdobyła Natalia Kochańska. Zielonogórzanka była druga w karabinie sportowym 3x20 (eliminacje 571 i finał 439,9 pkt) i trzecia w karabinie pneumatycznym (eliminacje 406,3 i finał 246,3). Mistrz Polski seniorów sprzed tygodnia Grzegorz Długosz nie był najlepszy w rywalizacji młodzieżowców w pistolecie pneumatycznym. Eliminacje wygrał z 573 punktami, ale w finale strzelało mu się bardzo trudno i rywalizację zakończył na trzecim miejscu. Również brązowy medal zdobył Paweł Walania w pistolecie szybkostrzelnym. - To był bardzo dobry występ - ocenił trener Jarzy Zarzycki. - Szczególnie jeśli chodzi o pistoleciarzy, a przecież aż trzech zawodników otarło się o medal zajmując czwarte miejsca. Mamy bardzo fajną grupę chłopaków, którym chce się pracować

Najlepsze wyniki naszych. Młodzieżowe mistrzostwa Polski, kar. sport. 3x20: 2. Natalia Kochańska - elim. 571, finał 439,9; kar. pneum. 40 strz.: 3. Kochańska -406,3, finał 246,3; kar. dow. 60 strz. leżąc: 8. Mateusz Griese - elim., finał 116,2; pist. pneum. 60 strz.: 3. Grzegorz Długosz - 573, finał 215,2, 7. Paweł Walania - 552, finał 131,7; pist. szybkostrz. 2 x30: 3. Walania - 548, finał 14 trafień; pist. pneum. 40 strz.: 4. Krystyna Macur - 382, finał 194,1; pist. sport. 30+30: 8. Macur -572, finał 4 trafienia. Mistrzostwa Polski juniorów, pist. dow. 60 strz.: 1. Jakub Rabczuk - 522, finał 218,2, 3. Patryk Sakowski -536, finał - 194,7; pist. pneum. 60 strz. 2. Sakowski - 560, finał 230,8, 4. Maciej Korcz -555, finał 191,0, 9. Rabczuk - 548; pist. sport. 30+30: 2. Dawid Sakowski - 563, 4. Sakowski - 557, 6. Adrian Filistowicz - 544; pist. szybkostrz. 2x30: 3. Filistowicz - 541, finał 12 trafień, 5. Sakowski -543, finał 7 trafień, 7. Korcz - 534, 8. Robert Zgaiński - 532.