Magdalena Siemińska

Zniszczony młyn wodny znika znad Kanału Bystrego. Ruiny nie ma. Co w jej miejsce - nie wiadomo

Wybudowany w XIX wieku młyn wodny jest obecnie wyburzany. Fot. Magdalena Siemińska Wybudowany w XIX wieku młyn wodny jest obecnie wyburzany.
Magdalena Siemińska

Bardzo dobrze, że teren jest porządkowany - mówi burmistrz miasta Wojciech Walulik. - Co tam powstanie, trudno powiedzieć. Właściciel nieruchomości nie informował nas jeszcze o swoich planach.

Chodzi o działkę przy ulicy 29 Listopada, na której znajdował się młyn, a właściwie tylko parter budynku. Reszta została zniszczona w pożarze. Kilkanaście lat temu nieruchomość nabył Rosjanin, który na fundamentach obiektu zamierzał zbudować niewielki, piętrowy hotel oraz restaurację. Z planów nic nie wyszło.

Burmistrz Augustowa ma nadzieję, że działka zostanie szybko i ładnie zagospodarowana.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.