ZNP już zbiera podpisy za referendum

Czytaj dalej
Zbigniew Marecki

ZNP już zbiera podpisy za referendum

Zbigniew Marecki

Zainteresowani poparciem referendum przeciw reformie oświaty w wykonaniu rządu PiS mogą składać podpisy w siedzibie ZNP w Słupsku.

Jak poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego, już rozpoczęła się zbiórka podpisów obywateli popierających wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy reformy systemu oświaty.

Zainteresowani tym referendum mogą udzielić poparcia wnioskowi o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy reformy systemu oświaty, zawierającemu następującą propozycję pytania: Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?

Zdaniem ZNP reforma oświaty, którą od września chce wcielić w życie rząd PiS, jest zła, wywoła chaos, gdyż polega m.in. na likwidacji gimnazjów, utworzeniu ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum oraz powołaniu szkół branżowych.

„Reforma minister Anny Zalewskiej wzbudziła sprzeciw i krytykę nauczycieli, rodziców, organizacji pozarządowych, ekspertów, nauczycieli akademickich i samorządowców, którzy uznali ją za nieuzasadnioną i nieprzemyślaną, wprowadzającą wieloletni chaos organizacyjny i programowy oraz generującą olbrzymie koszty finansowe, które poniosą samorządy terytorialne. Związek Nauczycielstwa Polskiego, inicjując obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty, zwraca się do ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych, stowarzyszeń rodziców, organizacji pozarządowych, korporacji samorządowych i innych podmiotów - krytycznie oceniających reformę oświaty - o przystąpienie do komitetu referendalnego, którego członkowie będą prowadzili kampanię informacyjną oraz zbierali podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy systemu oświaty, ponieważ jest to kwestia o najważniejszym znaczeniu dla Państwa oraz jego Obywateli i Obywatelek. Deklaracja o przystąpieniu do komitetu ma charakter otwarty” - czytamy w deklaracji Zarząd Głównego ZNP w sprawie referendum.

- Podpisy pod naszym wnioskiem będziemy zbierać my oraz inne organizacje wchodzące w skład „Koalicji przeciw chaosowi w szkole”. Zainteresowani już mogą składać podpisy m.in. w siedzibie słupskiego oddziału naszej organizacji, który mieści się przy al. Sienkiewicza 3 - mówi Gabriela Bereżecka, prezes słupskiego oddziału ZNP. Według niej akcja protestacyjna ma sens, bo jest jeszcze czas, aby wstrzymać reformę.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.