Jarosław Miłkowski

Zobacz, gdzie będzie uczyło się Twoje dziecko

Zobacz, gdzie będzie uczyło się Twoje dziecko Fot. pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Chcecie poznać warunki, w jakich będą uczyły się Wasze pociechy? Wystarczy się wybrać na Dni Otwarte w szkołach. Już wystartowały!

Ręka w górę, czyje dziecko idzie od 1 września tego roku do szkoły? Nawet jeśli będzie szło do Waszej byłej podstawówki, jest spora szansa, że placówka się zmieniła. Jak bardzo, będziecie mieli okazję sprawdzić przez najbliższe tygodnie. Startują bowiem właśnie dni otwarte w gorzowskich szkołach.

Już w tę sobotę, 27 lutego o 10.00 będzie można przyjść do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego. Z kolei w przyszłym tygodniu to już będzie można zrobić sobie prawdziwą pielgrzymkę po podstawówkach.

W poniedziałek o 16.00 swoje drzwi otwiera dla rodziców SP 20 przy ul. Szarych Szeregów, we wtorek - SP 6 przy ul. Gwiaździstej, w środę - SP 12 przy ul. Dobrej, a w czwartek - SP 4 przy ul. Kobylogórskiej. W większości innych szkół dzień na zwiedzanie przez rodziców i uczniów zaplanowano w kolejnych tygodniach marca.

Dlaczego warto zapoznać się ze szkołą? Chociażby po to, aby dowiedzieć się, czy dziecko można odprowadzić pod samą klasę czy tylko do drzwi szkoły; czy na stołówce jest jedzenie robione w szkole czy też z cateringu; w jakich godzinach otwarta jest świetlica itd. Pytać możecie dosłownie o wszystko. Podczas spotkań będzie też można porozmawiać z nauczycielami.

Dni otwarte będą też w szkołach dla starszych uczniów. Jako pierwsze zapraszają: Gimnazjum nr 13 przy ul. Szwoleżerów (10 marca o 16.00) i Katolickie Gimnazjum św. Tomasza z Akwinu przy ul. Drzymały (12 marca o 10.00).

Dla szkół średnich zarezerwowany został z kolei kwiecień. Do niego jeszcze trochę zostało, ale już dziś informujemy, że dni otwarte w gorzowskich szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczną się od Liceum Plastycznego przy ul. Bema oraz Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Stanisławskiego (w obu szkołach - 2 kwietnia o 10.00).

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.