Żubry kontra Tur - walka o punkty i prestiż

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Adam Muśko

Żubry kontra Tur - walka o punkty i prestiż

Adam Muśko

Dziś Żubry Leo-Sped Białystok podejmą Tura Basket Bielsk Podlaski.

Pomimo, że drużyny jak dotychczas w rozgrywkach nie wypadają najlepiej, to wydarzenie może wzbudzić duże zainteresowanie wśród kibiców. W grudniu 2014 roku, gdy Żubry i Tur rywalizowały w III lidze derby w sali VI LO oglądało około 500 widzów.

Wydaje się, że faworytem meczu jest Tur, który przed sezonem sprowadził kilku zawodników ogranych w wyższych ligach. Ale jak na razie wyniki bielszczan nie są najlepsze: trzy porażki i dwie wygrane.

- Przegraliśmy z KK Warszawa, UMCS Lublin i AZS Łódź, które będą w czubie tabeli - uważa Kamil Zakrzewski, trener Tura. - Ale też zawodnicy przekonali się, że w II lidze nie będzie łatwo. Gra na tym poziomie jest chaotyczna, szarpana i znacznie się różni od poukładanej gry w I lidze. Poza tym w żadnym spotkaniu nie mogliśmy zagrać ze wszystkimi zdrowymi zawodnikami. Jak nie choroba, to lekka kontuzja towarzyszą nam od początku sezonu. Z Żubrami także zagrożony jest występ trzech zawodników, ale nazwisk nie zdradzę, aby nie ułatwiać sprawy rywalowi. Mamy plan na to spotkanie, ale zobaczymy jak to wyjdzie - dodaje Zakrzewski.

Dla Żubrów, których bilans wynosi: jedna wygrana i trzy porażki, będzie to drugi mecz w sezonie we własnej sali. Jak twierdzi trener białostoczan Jakub Jakubiec może mieć to znaczenie.

- Długie wyjazdy nie służą naszym weteranom i później to widać w meczu - mówi Jakubiec. - Z drużyną Tura znamy się bardzo dobrze i raczej nikt tutaj nikogo nie zaskoczy. O wyniku zadecyduje dyspozycja dnia.

Mecz w sali VI LO przy ul Warszawskiej o godz.17. Bilety w cenie 5 i 10 złotych.

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.