Andrzej Matys

Żubry mają moc. Przyciągnęły już krowę, teraz dołączył byk

Byk bydła domowego - a według leśników „mniejszy żubr” - którego w towarzystwie dorosłych żubrów z Puszczy Augustowskiej sfotografował przyrodnik i ekolog Fot. Adam Bohdan Byk bydła domowego - a według leśników „mniejszy żubr” - którego w towarzystwie dorosłych żubrów z Puszczy Augustowskiej sfotografował przyrodnik i ekolog Adam Bohdan.
Andrzej Matys

Ekolog, naukowcy i hodowcy bez trudu rozwiązali zagadkę osobnika w stadzie, który - zdaniem leśników - od kilku lat nie chce rosnąć.

Adam Bohdan z Fundacji Dzika Polska spotkał niedawno w Puszczy Augustowskiej kilka żubrów. Jeden był wyraźnie mniejszy. Od leśników dowiedział się, że rzeczywiście jeden od kilku lat nie chce rosnąć...

- Po kilku dniach odtworzyłem nagrania video ze stadkiem żubrów i okazało się, że „mniejszy żubr” to byk bydła domowego - opowiada Adam Bohdan i dodaje, że jego spostrzeżenie potwierdził m.in. prof. Rafał Kowalczyk, dyrektor Instytutu Badania Ssaków PAN w Białowieży.

Co prawda krowy są różne, ale żeby mylić je z żubrami? - dziwi się Ewa Hryniewicka z Trześcianki.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.