Edyta Hanszke

10 lat funkcjonowania uczelni w Opolu w liczbach. Ilu studentów? Jakie kierunki najchętniej wybierali?

Liczba studentów w Opolu w ciągu 10 lat zmalała o połowę. Przybyło za to studentów zagranicznych, najwięcej w kraju. Fot. archiwum UO Liczba studentów w Opolu w ciągu 10 lat zmalała o połowę. Przybyło za to studentów zagranicznych, najwięcej w kraju.
Edyta Hanszke

W ciągu dziesięciu lat (2010-2019) zmniejszyła się liczba kandydatów i studentów w Opolu, ale wśród nich znacząco przybyło obcokrajowców.

Dane o Uniwersytecie Opolskim, Politechnice Opolskiej, Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej oraz Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji zostały przedstawione w publikacji "Portret statystyczny Opolskiego Ośrodka Akademickiego w latach 2010–2019", opracowanej przez Urząd Statystyczny z Opolu.

Jak wyjaśnia jedna z jej autorek publikacji, pod uwagę nie brano Wydziału Ekonomicznego w Opolu WSB, ponieważ dane o nim są gromadzone w statystyce dolnośląskiej, gdzie mieści się główna siedziba WSB.

Najważniejsze wnioski z analizy danych statystycznych o uczelniach w Opolu w latach 2010-2019

Inne dane o uczelniach w Opolu w roku akademickim 2019/2020:

Przypomnijmy, że Uniwersytet Opolski rozpoczął działalność 1 października 1994 r., utworzony na bazie Wyższej Szkoły Pedagogicznej i opolskiej filii KUL. Politechnikę Opolską powołano w 1996 r., na bazie Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu została w 2003 r. Była jedyną państwową medyczną uczelnią zawodową w Polsce i pierwszą uczelnią medyczną na Opolszczyźnie. 15 lipca 2020 r. nastąpiło jej włączenie w struktury Uniwersytetu Opolskiego. WSZiA w Opolu działa od 1996 r.

Edyta Hanszke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.