Małgorzata Oberlan

10 lipca także policjanci w Toruniu rozpoczną protest: oflagują się i zamiast mandatów dawać będą pouczenia

W kraju jest obecnie ok. 6 tysięcy wakatów w policji. W regionie na początku br. było ich 119. Główny powód to Niskie płace. Karierę zaczyna się od 1939 Fot. Polska Press W kraju jest obecnie ok. 6 tysięcy wakatów w policji. W regionie na początku br. było ich 119. Główny powód to Niskie płace. Karierę zaczyna się od 1939 zł ”na rękę” jako kursant. Po szkoleniu zarobki rosną do 2830 zł
Małgorzata Oberlan

O co chodzi policjantom ? O 650 zł brutto podwyżki zamiast obiecanych 300, korzystniejsze zasady emerytalne, pełną odpłatność L4 i nie tylko.

Toruń, ulica Grudziądzka 17. Komenda Miejska Policji już została oflagowana. Emblemat NSZZ Policjantów jest tutaj widoczny.

- To tylko symbol tego, że protest trwa. Nam, policjantom, nie wolno strajkować. Ale we wtorek, 10 lipca, na znak protestu zamiast karać mandatami za wykroczenia udzielać będziemy pouczeń. Po miesiącu, 10 sierpnia, protest rozszerzymy o tzw. strajk włoski. Wszystkie czynności wykonywać będziemy drobiazgowe, skrupulatnie dochowując procedur - mówi Piotr Kujawa, przewodniczący zarządu NSZZ Policjantów w regionie.

O co walczą mundurowi?

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.