1000 km przez Polskę. Biegną by pomóc

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zdanowicz
Andrzej Zdanowicz

1000 km przez Polskę. Biegną by pomóc

Andrzej Zdanowicz

Bieg charytatywny, którego celem jest zdobycie pieniędzy na rehabilitację Marzanny Wieczorek, w czwartek dotarł do Bielska Podlaskiego.

Rano uczestnicy charytatywnej sztafety odwiedzili rodzinne miasto Marzanny Wieczorek, która rok temu uległa tragicznemu wypadkowi podczas biegu survivalowego. Kobieta ma złamany kręgosłup i nie może chodzić. Aby stanąć na nogi potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

- Jesteśmy członkami społeczności biegaczy i dlatego dla niej biegniemy - mówi Piotr „Buła” Błach, jeden z ośmiu uczestników sztafety, która odbywa się pod hasłem „1000 km przez Polskę”. W jej trakcie zbierane są pieniądze na pomoc Marzannie.

Piotr wraz z siedmioma kolegami 31 lipca wybiegł z Zabrza. Przebiegli już Warszawę, w czwartek byli w Bielsku, w piątek mają dotrzeć do mety w Gdyni. Bieg trwa nieustannie, a zawodnicy zmieniają się co 20 km.

Przybycie biegaczy do Bielska połączone było ze sportową imprezą w parku. Razem z nimi przez miasto przebiegli też bielscy miłośnicy tego sportu.

Nie zabrakło samej Marzanny Wieczorek. - Jestem bardzo wdzięczna chłopakom i wszystkim, którzy wspierają akcje - mówiła.

Jej mama dziękowała biegaczom własnoręcznie zrobionymi pączkami.

Andrzej Zdanowicz

Dziennikarz Polska Press w Bielsku Podlaskim

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.