Piotr Ciastek

4 lata więzienia za wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Apelacje prokuratora i obrońcy w głośnym procesie w Częstochowie odrzucone

Oskarżony przeprosił matkę ofiary, a ta mu wybaczyła. To miała być jedna z okoliczności łagodzących Fot. Aneta Kaczmarek Oskarżony przeprosił matkę ofiary, a ta mu wybaczyła. To miała być jedna z okoliczności łagodzących
Piotr Ciastek

Sąd Okręgowy w Częstochowie podtrzymał w piątek 30 marca wyrok zasądzony przez Sąd Rejonowy w sprawie Łukasza M. Mężczyzna został skazany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wypływem alkoholu. Sąd nie przychylił się ani do argumentów prokuratora, który chciał wyższego wyroku, ani do prośby oskarżonego i jego obrońcy o niższy wyrok.

Cztery lata więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, 10 tysięcy zł na rzecz funduszu pokrzywdzonych oraz nawiązki dla ofiar - taki wyrok wydał w październiku 2017 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie w sprawie wypadku, do którego doszło w sierpniu 2015 r. na ulicy Kopalnianej.

Sąd uznał, że Łukasz M. jest winnym spowodowania wypadku po alkoholu, ale uznał, że cztery lata więzienia to adekwatna kara. Prokuratura żądała dla sprawcy wyroku 10 lat pozbawienia wolności. Obrońca chciał łagodniejszego wyroku.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Ciastek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.