500 plus w Szczecinku. Drugie rozdanie

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

500 plus w Szczecinku. Drugie rozdanie

Rajmund Wełnic

Ponad 2,5 tysiąca rodzin ze Szczecinka korzystających z programu 500+ musi na nowo złożyć wnioski o to świadczenie. Lepiej z tym nie zwlekać.

Pierwsze wypłaty z rządowego programu 500+ nastąpiły w kwietniu zeszłego roku. Składane wtedy wnioski były ważne wyjątkowo do końca września tego roku - w następnych latach trzeba będzie je składać raz na 12 miesięcy. I właśnie teraz trzeba to zrobić po raz kolejny.

I warto się z tym krokiem pospieszyć. Szczecinecki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej od początku sierpnia rozpoczął przyjmowanie nowych wniosków.

- Najlepiej złożyć je do końca sierpnia, aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia w październiku - pracownicy Ośrodka informują, że jeżeli ktoś zrobi to we wrześniu musi się liczyć z małym poślizgiem w wypłacie lub wypłatą z wyrównaniem w kolejnym miesiącu. Większe opóźnienie będzie skutkować utratą pieniędzy za miesiące, za które nie złożono wniosków. Druki można pobrać w obu siedzibach MOPS-u przy ulicy Wiejskiej i Koszalińskiej 89.

Pod tym drugim adresem wnioski wraz z dokumentami można już też składać. Ośrodek przyjmuje je w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach od 8 do 13 i w czwartki od godz. 11 do 16. Środa jest dniem na weryfikacje wniosków i dołączonych dokumentów. Wzory wniosków zmieniły się bowiem w porównaniu z zeszłorocznymi, do przepisów wprowadzono nieco poprawek mających uszczelnić system i zapobiec np. zaniżaniu dochodów, aby uzyskać świadczenie 500+.

Pomoc jest bowiem skierowana do rodzin z przynajmniej dwójką dzieci, ale można ją zwiększyć, a także otrzymać na pierwsze dziecko jeżeli dochód na członka rodziny nie przekracza 800 zł. Przy osobistym składaniu wniosków pracownik MOPS sprawdzi jego poprawność.

W razie, gdyby ktoś zdecydował się na skorzystanie z drogi pocztowej lub internetowej (przez profil zaufany lub bankowość elektroniczną) - w przypadku stwierdzenia jakichś pomyłek - MOPS pisemnie wezwie wnioskodawcę do naniesienia poprawek. W Szczecinku z programu 500+ korzysta około 2,5 tysiąca rodzin i co miesiąc wypłacanych jest około 3,3 tysiąca świadczeń.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.