A opony leżą w naszym lesie. Straż obywatelska w Białych Błotach pod Bydgoszczą

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Polska Press/ zdjęcie ilustracyjne
Wojciech Mąka

A opony leżą w naszym lesie. Straż obywatelska w Białych Błotach pod Bydgoszczą

Wojciech Mąka

Mieszkańcy Białych Błot się skrzyknęli - będą tropić tych, co smrodzą i wyrzucają śmieci do lasu. Problem zaczyna być także w Bydgoszczy - poważny.

- Nowy projekt będzie realizował Ekopatrol - mówi Krzysztof Kosiedowski, specjalista do spraw komunikacji społecznej Urzędu Gminy Białe Błota. - To inicjatywa społeczna, mieszkańcy gminy mają na uwadze stan środowiska naturalnego.

W UG Białe Błota z wójtem Dariuszem Fundatorem oraz zastępcą wójta, Anną Jankowską-Cepak, spotkali się członkowie stowarzyszenia: Marta Raniszewska, Beata Schmidt, Kamil Łęczycki, Maciej Kinal.

To prawdopodobnie pierwsze takie stowarzyszenie w regionie. Coś w rodzaju straży obywatelskiej, jak mówi Krzysztof Kosiedowski.

Góra gumy wśród drzew

Cele są oczywiste - przeprowadzenie analizy i audytu stanu środowiska w każdym z sołectw oraz określenie miejsc i okoliczności powstawania smogu z uwzględnieniem jego oddziaływania na otoczenie. Kolejnym, ważnym obszarem, którym chcą się zająć społecznicy we współpracy z pracownikami gminy jest gospodarka odpadami.

- Chodzi o ograniczenie liczby dzikich wysypisk śmieci i szeroko pojęta edukacja ekologiczna, m.in. dotycząca właściwie prowadzonej segregacji śmieci - mówi Dariusz Fundator, wójt . Ograniczenie powstawania dzikich wysypisk. Walka z wywożeniem śmieci do lasu.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.