Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Adam Musiuk: Gdy przychodzi Wigilia wszyscy siadają do świątecznego stołu, wybaczając sobie wcześniejsze winy

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Adam Musiuk: Gdy przychodzi Wigilia wszyscy siadają do świątecznego stołu, wybaczając sobie wcześniejsze winy

Marta Gawina

Podobają mi się przede wszystkim te miejsca gdzie mamy dużo zieleni. Bardzo sobie cenię zabytki - mówi wiceprezydent Białegostoku Adam Musiuk.

Ponoć długo się Pan wahał, czy przyjąć propozycję objęcia stanowiska wiceprezydenta Białegostoku. Tym bardziej że musiał pan poświęcić nie tylko mandat radnego, ale też stanowisko prodziekana na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Tak, to jedna z trudniejszych decyzji w moim życiu. Szczególnie dotyczyło to uczelni. Ostanie trzy lata to świetna współpraca z prof. Aleksandrem Asanowiczem, dziekanem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej i jego ekipą. Żal mi było ich opuszczać. Szala została przeważona, gdy prezydent Tadeusz Truskolaski zaproponował mi departament architektury i urbanistyki. Daje mi to szansę dalszej pracy w dziedzinie, którą lubię. Dodatkowo moje związki z uczelnią nadal będą bardzo ścisłe. Właśnie w tym miejscu mamy fachowców, z których doświadczeń i rad będę starał się korzystać. Moja rezygnacja z mandatu radnego była o wiele prostsza. Z arytmetyki białostockiej rady miasta wynika, że przy czterech mandatach przedstawicieli środowiska prawosławnego, dwunastu radnych PiS i dwunastu naszych koalicjantów, to ta rada przy każdej ważnej decyzji musi nadal ściśle współpracować z radnymi FMP.

Pana odejście do magistratu spowodowało, że mandat w radzie traci Forum Mniejszości Podlasia, a zyskuje Platforma. Mówi się nieoficjalnie, że wywołało pewne zgrzyty w Forum. Sławomir Nazaruk tak napisał w oficjalnym oświadczeniu o Pana nominacji: była to błędna decyzja przede wszystkim ze względu na stratę przez Forum Mniejszości Podlasia mandatu radnego w Radzie Miasta Białystok”.

Szanuję zdanie Sławomira Nazaruka. Ma do tego prawo. Demokracja między innymi polega na różnicy poglądów. Pozostaje mi jedynie udowodnienie swoją pracą wszystkim moim oponentom, że ich wątpliwości były bezzasadne. Docierają do mnie także i inne opinie, które zawierają wiele pozytywnych słów poparcia. Mogę je streścić słowami wiceprzewodniczącego rady miasta Stefana Nikiciuka, który wiele razy mi mówił: „zastępca prezydenta Musiuk będzie o wiele bardziej skuteczny i będzie mógł zdziałać więcej niż radny Musiuk”.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Gawina

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.