Sławomir Draguła

Badania techniczne samochodu. Nowe zasady od 13 listopada 2017

Wynik każdego badania technicznego diagnosta będzie musiał na bieżąco wpisać do swojego programu i zaraz po jego wykonaniu przesyłać do Centralnej Ewidencji Fot. Archiwum Wynik każdego badania technicznego diagnosta będzie musiał na bieżąco wpisać do swojego programu i zaraz po jego wykonaniu przesyłać do Centralnej Ewidencji Pojazdów, do której dostęp mają wszystkie stacje diagnostyczne.
Sławomir Draguła

Koniec z turystyką związaną z badaniami technicznymi. Diagności sprawdzą, czy pojazd nie został właśnie odesłany z kwitkiem z innej stacji.

Od 13 listopada właścicieli pojazdów mechanicznych obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące obowiązkowych badań technicznych.

- Po pierwsze za badanie techniczne dopuszczające pojazd do ruchu trzeba będzie zapłacić przed jego przeprowadzeniem, przy otwarciu zlecenia - mówi dr inż. Krzysztof Malewicz z Polskiego Związku Motorowego w Opolu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.