Dorota Klusek

Bałkany - 22 dni, 7 tysięcy kilometrów, 12 państw [ZDJĘCIA]

Bałkany - 22 dni, 7 tysięcy kilometrów, 12 państw [ZDJĘCIA]
Dorota Klusek

W drodze byli 22 dni. Pokonali prawie 7 tysięcy kilometrów i odwiedzili ponad 12 państw. Zobaczyli wiele pięknych miejsc i zabytków, a przede wszystkim spotkali wielu uśmiechniętych i pomocnych ludzi. Sześcioosobowa grupa studentów odbyła wyprawę po Bałkanach. Podróżowała 34-letnim volkswagenem transporterem T3.

Inicjatorem wyprawy był kielczanin – Michał Wydrzycki, student medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Wraz z nim wyruszyli: Dominika Szczechowska, również kielczanka i studentka łódzkiej medycyny, Tomek Woźniak – student Politechniki Świętokrzyskiej oraz Alicja Prawdzic-Seńkowska, Angelika Murawiec i Maciej Warda.

Pomysł na podróżowanie zrodził się już rok temu. Wtedy został zakupiony samochód. – Niestety trochę się pospieszyliśmy. Nie wszystko sprawdziliśmy i to, właśnie nam się popsuło – śmieje się Michał. – Wówczas nie dojechaliśmy do Włoch, ale nie poddaliśmy się i od tego czasu przygotowywaliśmy się, żeby spróbować raz jeszcze. I warto było! Podczas wyprawy przez Bałkany przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil, zobaczyliśmy miejsca, które do tej pory znaliśmy tylko z internetu czy książek. Były momenty grozy i strachu; czasami było gorzko, a czasami wesoło, ale mimo wszystko udało się dojechać do celu!

Dorota Klusek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.