Będą zmiany w budżecie obywatelskim?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Będą zmiany w budżecie obywatelskim?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Radni i przedstawiciele miejskich stowarzyszeń i organizacji dyskutowali w zielonogórskim ratuszu o projekcie uchwały budżetu obywatelskiego.

Konsultacje zainicjowały kluby Platformy Obywatelskiej i Zielonej Razem. Radni i zielonogórscy społecznicy spotkali się w czwartek, 4 sierpnia, w ratuszu, by porozmawiać o kształcie uchwały, dotyczącej budżetu obywatelskiego. Na działania zgłaszane przez mieszkańców i stowarzyszenia miasto ma zamiar przeznaczyć około 6 milionów złotych.

- Niedawno w wieżę ratusza uderzył piorun, stąd zepsuły się w naszej sali sesyjnej mikrofony. Mamy nadzieję, że charakter tego spotkania będzie dzięki temu bardziej swobodny - żartował radny Adam Urbaniak. Społecznicy zachęcani do zabierania głosu m.in. przez radnego Roberta Sapę wyrazili liczne opinie o uchwale, a dyskusje były długie i niezwykle emocjonujące.

Dyskutowano między innymi o sposobie głosowania w budżecie obywatelskim, spornym podziale funduszy na zadania ogólnomiejskie i okręgowe, kształcie komisji orzekającej o zgłoszonych projektach, a także o tym, co stanie się z niewykorzystaną pulą pieniędzy z budżetu.

- Czy przewidują państwo prowadzenie szerszej kampanii promującej budżet obywatelski, tak, by dotrzeć z nim do większej liczby mieszkańców? - pytała Joanna Liddane z Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta.

Radni obiecali przyjrzeć się wszystkim poprawkom, które zaproponowali społecznicy, tak, by uchwała dotycząca budżetu obywatelskiego satysfakcjonowała zarówno mieszkańców, jak i organizacje. Czwartkowe spotkanie zapoczątkowało dyskusje o kształcie budżetu obywatelskiego. Kolejne rozmowy w tej sprawie już niebawem.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.