Bezdomniaki są porzucone i niechciane. Możesz zostać ich Świętym Mikołajem

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe
Joanna Labuda

Bezdomniaki są porzucone i niechciane. Możesz zostać ich Świętym Mikołajem

Joanna Labuda

Dobre serce, kilka złotych i internet. Tyle potrzeba, by pomóc bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę i dać im prezent na święta. Na tym polega akcja „Gwiazdka dla bezdomniaka”.

Ze zwierzętami w schronisku jest trochę tak jak z nami - ludźmi - zimą spada nam odporność, jest nam zimno i częściej chorujemy. Ratujemy się lekami, ciepłym łóżkiem i rosołem, ale zwierzęta mieszkające w schroniskach nie mają tego komfortu. Pomocne są tu przygotowywane przez wolontariuszy ocieplone budy, ale tak naprawdę największe znaczenie ma

odpowiednie pożywienie. Ciepłe, bardzo wartościowe posiłki i wysokiej jakości karma wysokoenergetyczna sprawiają, że psiakom i kociakom po prostu łatwiej jest przetrwać zimę - mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl. Organizacja od trzech lat prowadzi akcję „Gwiazdka dla bezdomniaka”, podczas której na platformie www.dlaSchroniska.pl zbierane są pieniądze na koce, maty, karmę i zabawki, które pomogą bezdomnym zwierzętom dotrwać do wiosny.

W poprzednich edycjach „Gwiazdki dla bezdomniaka” udało się zebrać ponad 5 ton karmy, które trafiły do ponad 10 tys. zwierząt, przebywających w 50 placówkach w całym kraju. Fundacja z każdym rokiem stawia sobie jednak coraz ambitniejsze cele. W tym roku paczki z darami trafiły już do części schronisk, jednak akcja trwa do końca miesiąca, i jak przyznają wolontariusze - cała nadzieja nadal w darczyńcach.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Labuda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.