Białystok. Stypendia dla sportowców 2017

Czytaj dalej
Fot. Letnia Szkoła Dziennikarstwa
(tm), ma

Białystok. Stypendia dla sportowców 2017

(tm), ma

Stypendia sportowe na drugie półrocze 2017 roku w dyscyplinach zespołowych i indywidualnych otrzymało 49 zawodników białostockich klubów.

- Gra w futsal uczy przede wszystkim pracy zespołowej. Wzmacnia też siłę i wytrzymałość - mówiła Monika Czudzinowicz z klubu Helios Białystok.

We wtorek razem z koleżankami otrzymała z rąk prezydenta Tadeusza Truskolaskiego półroczne stypendium sportowe.

- Oczywiście nie dają one pełnego utrzymania, ale na pewno dopingują do dalszej pracy - mówił prezydent.

Stypendia przyznano 49 zawodnikom w 43 w dyscyplinach zespołowych i sześciu - indywidualnych. Wśród tych ostatnich jest np. modelarstwo lotnicze czy dżudżitsu. Najwyższe stypendia, czyli po 600 zł miesięcznie, otrzymali wychowankowie Międzyszkolnego Osiedlowego Klubu Sportowego „Słoneczny Stok”. Wywalczyli niedawno awans do ekstraklasy futsalu mężczyzn.

Miasto przyznaje też stypendia roczne. Obecnie otrzymuje je 205 zawodników, z czego 38 najbardziej utytułowanych pobiera równolegle stypendia olimpijskie.

Na stypendia sportowe w drugim półroczu 2017 r. przeznaczono łącznie 105 tys. 900 zł. Wysokość stypendium jest uzależniona od osiągnięcia sportowego uzyskanego na zakończenie sezonu rozgrywkowego 2016/2017 lub - w przypadku dyscyplin indywidualnych - w pierwszym półroczu 2017 r. Poszczególni zawodnicy otrzymają od 150 zł do 600 zł brutto miesięcznie

- Życzę dużo wytrwałości i samych zwycięstw. Sport kształtuje charakter, natomiast podczas jego uprawiania wydziela się hormon szczęścia - podsumował prezydent.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przyznał stypendia sportowe na drugie półrocze 2017 r., tj. na okres od 1 lipca do 31 grudnia 2017 r. Otrzymało je 49 zawodników z białostockich klubów, w tym są 43 stypendia w dyscyplinach zespołowych i 6 stypendiów - w dyscyplinach indywidualnych. W 2017 roku przyznane na cały rok stypendia sportowe otrzymuje już 205 osób (w tym 38 najbardziej utytułowanych zawodników otrzymuje równolegle stypendia olimpijskie).

Na stypendia sportowe w drugim półroczu 2017 r. przeznaczono łącznie 105 tys. 900 zł brutto. Poszczególni zawodnicy otrzymają od 150 zł do 600 zł brutto miesięcznie.

Najwyższe stypendia uzyskali futsaliści MOKS Białystok, którzy wywalczyli awans do ekstraklasy.

(tm), ma

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.