Adam Muśko

Biebrza Lipsk najlepsza w III lidze. Teraz baraże o awans

Na koniec rozgrywek III ligi Biebrza Lipsk (czerwone koszulki) pokonała 3:0 u siebie Ruch Wysokie Mazowieckie. Fot. facebook Biebrza Lipsk Na koniec rozgrywek III ligi Biebrza Lipsk (czerwone koszulki) pokonała 3:0 u siebie Ruch Wysokie Mazowieckie.
Adam Muśko

Tylko dwie porażki w całych rozgrywkach poniosła drużyna Biebrzy Lipsk.

Z taką samą ilością punktów jak Biebrza rozgrywki zakończył zespół SUKSS Suwałki. O pierwszym miejscu Biebrzy zadecydował lepszy stosunek setów. Ekipa z Lipska przegrała tylko dwa spotkania: 0:3 z białostockim Bestiosem i 1:3 z SUKSS-em.

- Obie porażki ponieśliśmy w drugiej rundzie - analizuje Rafał Suszyński, grający trener Biebrzy. - Bestios z nami zagrał bardzo dobre spotkanie, a my byliśmy trochę osłabieni, bo kilku zawodników miało kontuzje. W sumie w tym meczu za wiele do powiedzenia nie mieliśmy. Natomiast siatkarze Bestiosa byli bardzo zmotywowani, bo wygrana dawała im jeszcze szansę walki o pierwszą dwójkę w tabeli. Z Suwałkami także bardzo źle zagraliśmy, praktycznie w każdym elemencie.

Ponadto Biebrza punkty traciła w pięciosetowych pojedynkach dwukrotnie z Mikolo Sokółka, czy z Centrum II Augustów.

- Świadczy to o tym, że ta liga była wyrównana i praktycznie do końca trzeba było walczyć o pierwsze miejsce - mówi Suszyński. - Pierwszą rundę zagraliśmy bardzo dobrze, potem trochę nam się skład zmienił. Musieliśmy niektórych zawodników poprzestawiać na inne pozycje. Dużym wzmocnieniem dla nas byli siatkarze, którzy przyszli z Augustowa jak Paweł Hałaburda, Paweł Poniatowski, czy Mikołaj Stankiewicz. Ale nasi siatkarze także bardzo dobrze wypadli.

Biebrza i SUKSS mają prawo gry w barażach o II ligę. Biebrza w turnieju półfinałowym będzie rywalizowała ze zwycięzcą zmagań w województwie mazowieckim oraz drugim zespołem z łódzkiego i drugim z warmińsko-mazurskiego. Dwa pierwsze zespoły awansują do finału. Z czterozespołowego finału zwycięzcy bezpośrednio awansują do II ligi.

- Gospodarzem półfinału ma być drużyna z województwa mazowieckiego, a najprawdopodobniej będzie to MDK Warszawa - mówi Suszyński. - Pojedziemy powalczyć, zobaczyć trochę inną siatkówkę niż podlaska. Co z tego wyjdzie, nie wiem. Będzie to spore doświadczenie dla naszych młodych zawodników. Oczywiście II liga wiąże się z większymi kosztami. Gdyby udało się awansować to wtedy będziemy o tym myśleli.

Jeszcze nie wiadomo, czy w turnieju barażowym zagra zespół z Suwałk, gdyż w tym samym terminie drużyna będzie musiała wystąpić w ćwierćfinale mistrzostw Polski młodzików.

Turniej półfinałowe zaplanowano na 28 -30 kwietnia.

W III lidze żeńskiej rywalizowały dwie drużyny UKS Sprint Płociczno i SALOS Suwałki. Sprint u siebie wygrał 3:1, a na wyjeździe 3:0.

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.