Adam Muśko

Biebrza Lipsk najlepsza w III lidze. Teraz baraże o awans

Na koniec rozgrywek III ligi Biebrza Lipsk (czerwone koszulki) pokonała 3:0 u siebie Ruch Wysokie Mazowieckie. Fot. facebook Biebrza Lipsk Na koniec rozgrywek III ligi Biebrza Lipsk (czerwone koszulki) pokonała 3:0 u siebie Ruch Wysokie Mazowieckie.
Adam Muśko

Tylko dwie porażki w całych rozgrywkach poniosła drużyna Biebrzy Lipsk.

Z taką samą ilością punktów jak Biebrza rozgrywki zakończył zespół SUKSS Suwałki. O pierwszym miejscu Biebrzy zadecydował lepszy stosunek setów. Ekipa z Lipska przegrała tylko dwa spotkania: 0:3 z białostockim Bestiosem i 1:3 z SUKSS-em.

- Obie porażki ponieśliśmy w drugiej rundzie - analizuje Rafał Suszyński, grający trener Biebrzy. - Bestios z nami zagrał bardzo dobre spotkanie, a my byliśmy trochę osłabieni, bo kilku zawodników miało kontuzje. W sumie w tym meczu za wiele do powiedzenia nie mieliśmy. Natomiast siatkarze Bestiosa byli bardzo zmotywowani, bo wygrana dawała im jeszcze szansę walki o pierwszą dwójkę w tabeli. Z Suwałkami także bardzo źle zagraliśmy, praktycznie w każdym elemencie.

Ponadto Biebrza punkty traciła w pięciosetowych pojedynkach dwukrotnie z Mikolo Sokółka, czy z Centrum II Augustów.

- Świadczy to o tym, że ta liga była wyrównana i praktycznie do końca trzeba było walczyć o pierwsze miejsce - mówi Suszyński. - Pierwszą rundę zagraliśmy bardzo dobrze, potem trochę nam się skład zmienił. Musieliśmy niektórych zawodników poprzestawiać na inne pozycje. Dużym wzmocnieniem dla nas byli siatkarze, którzy przyszli z Augustowa jak Paweł Hałaburda, Paweł Poniatowski, czy Mikołaj Stankiewicz. Ale nasi siatkarze także bardzo dobrze wypadli.

Biebrza i SUKSS mają prawo gry w barażach o II ligę. Biebrza w turnieju półfinałowym będzie rywalizowała ze zwycięzcą zmagań w województwie mazowieckim oraz drugim zespołem z łódzkiego i drugim z warmińsko-mazurskiego. Dwa pierwsze zespoły awansują do finału. Z czterozespołowego finału zwycięzcy bezpośrednio awansują do II ligi.

- Gospodarzem półfinału ma być drużyna z województwa mazowieckiego, a najprawdopodobniej będzie to MDK Warszawa - mówi Suszyński. - Pojedziemy powalczyć, zobaczyć trochę inną siatkówkę niż podlaska. Co z tego wyjdzie, nie wiem. Będzie to spore doświadczenie dla naszych młodych zawodników. Oczywiście II liga wiąże się z większymi kosztami. Gdyby udało się awansować to wtedy będziemy o tym myśleli.

Jeszcze nie wiadomo, czy w turnieju barażowym zagra zespół z Suwałk, gdyż w tym samym terminie drużyna będzie musiała wystąpić w ćwierćfinale mistrzostw Polski młodzików.

Turniej półfinałowe zaplanowano na 28 -30 kwietnia.

W III lidze żeńskiej rywalizowały dwie drużyny UKS Sprint Płociczno i SALOS Suwałki. Sprint u siebie wygrał 3:1, a na wyjeździe 3:0.

Adam Muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.