Bilety czasowe w Bydgoszczy. Czy są nam potrzebne?

Czytaj dalej
Fot. Fot. Dariusz Bloch
Wojciech Mąka

Bilety czasowe w Bydgoszczy. Czy są nam potrzebne?

Wojciech Mąka

Miasto wraca do pomysłu wprowadzenia biletów czasowych w autobusach i tramwajach. Pytanie - czy warto i kto z nich w ogóle będzie korzystał?

Pod koniec stycznia albo na początku lutego tego roku władze miasta chcą wrócić do zapowiadanego w ubiegłym roku tak zwanego biletu czasowego. Chodzi oczywiście o komunikację miejską. Powrót ma polegać na... kolejnych konsultacjach społecznych.

Znowu konsultacje

- Wprowadzenie takich biletów zależne jest od wyników konsultacji społecznych - podkreśla Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta miasta. - W grudniu odbyło się posiedzenie Rady ds. Partycypacji Społecznej w tym temacie, a w styczniu br. powołanego zespołu roboczego, składającego się ze społeczników, m.in. przedstawicieli Stowarzyszenia na rzecz Transportu Publicznego i Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych oraz Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

- Zespół roboczy zaproponował, by konsultacje rozpoczęły się w lutym, oraz wskazał rekomendowany kształt ankiety. Po konsultacjach społecznych, które będą musiały potrwać minimum 21 dni, będzie czas na podjęcie decyzji.

Badać będą

Podobno możliwość płatności kartą nie ma związku z ewentualnym wprowadzeniem biletów czasowych, za które również będzie można płacić kartą.

- Konsultacje będą miały charakter badania, jakie są preferencje mieszkańców w zakresie biletów czasowych. Nie będą określały konkretnego czasu ważności i cen biletów.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.