Łukasz Koleśnik

Blanka wciąż liczy na pomoc

10-letnia Blanka zmaga się ze złośliwym nowotworem Fot. Stowarzyszenie Esquadra 10-letnia Blanka zmaga się ze złośliwym nowotworem
Łukasz Koleśnik

Bohaterka tegorocznej imprezy charytatywnej Grand Prix Gubina, 10-letnia Blanka wciąż potrzebuje pomocy. Jak można jej udzielić?

Znana już w mieście przygranicznym Blanka cierpi na chorobę nowotworową. Przeszła wiele chemioterapii i wymaga ciągłego leczenia. Od pewnego czasu jest podopieczną lokalnego stowarzyszenia Esquadra, które pomaga chorym dzieciom. Była bohaterką jednej z największych imprez charytatywnych w regionie - Grand Prix Gubina. Mieszkańcy miasta i okolic wspierają ją od dawna, ale 10-latka wciąż potrzebuje pomocy.

Dziewczynka jest pod opieką wysokiej klasy specjalistów z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek nadziei” we Wrocławiu.

Obecnie organizowana jest akcja z nakrętkami. - Dziesięcioletnia dziewczynka jest niezwykle silną osobą z niesamowitym uśmiechem na twarzy - mówi prezes stowarzyszenia Esquadra, Marcin Sowiński. - Wspieraliśmy ją podczas ostatniego turnieju charytatywnego. Tym razem chcemy wesprzeć Blanke i jej rodzinę zakręconą akcją. Zbieramy nakrętki, które można przekazać do każdej szkoły bądź przedszkola w Gubinie. Urząd Miasta oraz Samodzielny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy również jest punktem odbierającym zakrętki. Odkręć się na pomoc inny i wspomóż Blankę.

Na co pozwolą zebrane nakrętki? Są one sprzedawane do skupu surowców wtórnych, a środki ze sprzedaży przeznaczone dla osoby potrzebującej - w tym wypadku ciężko chorej Blanki, która wymaga kosztownego leczenia oraz rehabilitacji.

Sytuacja dotycząca leczenia jest tym trudniejsza, gdyż Blanka posiada rzadką grupę krwi 0Rh-. W tym roku w mieście przygranicznym już odbywała się zbiórka życiodajnego płynu. Krwiobus, który zbierał dzisiaj krew dla Blanki w Gubinie, odwiedziło 49 osób. Łącznie udało się zebrać 22 litry krwi. Teraz rodzina Blanki oraz sama dziewczynka liczy na podobną mobilizację mieszkańców przy zbieraniu nakrętek. Każda z nich będzie dla 10-latki bardzo pomocna. Numer telefonu do koordynatora zbiórki: 501 410 024.

Łukasz Koleśnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.