Bociany swoje gniazda wiją na słupach. Niektóre trzeba usuwać

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Magdalena Siemińska

Bociany swoje gniazda wiją na słupach. Niektóre trzeba usuwać

Magdalena Siemińska

Czytelnicy alarmują, że energetycy niszczą bocianie gniazda, które znajdują się na słupach elektrycznych.

Zniknęło w ostatnim czasie gniazdo w Kaletniku oraz Kupowie - wyliczają. - Te ptaki pokonują setki kilometrów z nadzieją, że ponownie osiądą w swoim domu, a go nie ma, bo zniszczył go człowiek.

Nasi rozmówcy się niepokoją, bo teraz jest czas, gdy bociany wiją gniazda, aby złożyć jaja i wychować młode. Gdy ich „domki” zostaną zniszczone, nie mają się gdzie podziać. - Biedne latają później po okolicy nie mogąc znaleźć sobie miejsca - alarmują ludzie.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.