Małgorzata Oberlan

Ból w gipsowym gorsecie. Odszkodowanie za wypadek na huśtawce

Zabawa na huśtawce  może się dla dziecka naprawdę źle skończyć, jeśli zabawka ma ukrytą wadę. Fot. Polska Press Zabawa na huśtawce może się dla dziecka naprawdę źle skończyć, jeśli zabawka ma ukrytą wadę.

Małgorzata Oberlan

4-latek złamał obojczyk, trafił do szpitala i ciężko znosił chodzenie w gipsowej kamizelce. Sąd w Toruniu przyznał mu 10,2 tysiąca zł zadośćuczynienia.

- Nie można zapominać, że z uwagi na wiek chłopiec nie rozumiał w pełni zastosowanego wobec niego leczenia i nie miał cierpliwości do znoszenia uciążliwości ze strony zastosowanego opatrunku gipsowego. Ze względu na doznany uraz i wiążące się z leczeniem ograniczenia stał się dzieckiem marudzącym, płaczliwym. Do września 2017 roku nie mógł uczęszczać do przedszkola, pozostając pod opieką matki - podkreśliła w wyroku sędzia Magdalena Glinkiewicz z Sądu Rejonowego w Toruniu.

Upadek, ból i gips

Na mocy wyroku rodzice Franka mają otrzymać 10,2 tys. zł zadośćuczynienia od ubezpieczyciela, wraz z odsetkami. Wcześniej towarzystwo wypłaciło 800 zł i uważało, że to wystarczająca rekompensata.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.