Bp Tadeusz Pieronek: Boże Narodzenie bez Jezusa to puste święto

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik / Polskapresse
bp Tadeusz Pieronek

Bp Tadeusz Pieronek: Boże Narodzenie bez Jezusa to puste święto

bp Tadeusz Pieronek

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia, nasze polskie, tradycyjne, rodzinne, ciepłe, pojednawcze, życzliwe, przebaczające, podczas których otrzymujemy rozmaite prezenty. W dni poprzedzające te święta staramy się o to, by były one udane i zadowoliły wszystkich. Są znakomitą okazją do spotkań rodzinnych, których z roku na rok jest coraz mniej, nie tylko z racji łatwego poruszania się po świecie i wyjazdów o charakterze wypoczynkowym poza rodzinny dom, ale także, niestety, na skutek osłabiających się więzi rodzinnych. Model chrześcijańskiej rodziny ulega naciskom mody i źle rozumianej wolności, w której najgorzej czują się dzieci porzucone lub zaniedbane przez rodziców, przechodzących z jednego związku do innego.

Mimo wszystko Boże Narodzenie, zwłaszcza wśród Polaków w kraju i poza jej granicami, jest bardzo popularne, tak wśród chrześcijan, jak i nie wierzących, uważających, zwłaszcza ich szatę zewnętrzną, za symbol polskości.

Boże Narodzenie ma jednak o wiele głębsze znaczenie niż choinka, stół wigilijny, opłatek, pasterka i spotkania rodzinne. Cała ta tradycyjna oprawa Bożego Narodzenia jest ważna o tyle, o ile wskazuje i uświadamia z jakiej racji istnieje to święto, do jakich prawd i wartości nas odwołuje.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
bp Tadeusz Pieronek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.