Brązowy medalista rywalem beniaminka

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Adam Muśko

Brązowy medalista rywalem beniaminka

Adam Muśko

Tenis stołowy. W szóstej kolejce superligi Dojlidy dziś podejmą trzecią drużynę w poprzednim sezonie - PKS Jarosław.

Białostocki beniaminek superligi wygrał trzy spotkania z rzędu. W dwóch z nich zagrał Ho Kwan Kit z Hongkongu, który wydatnie przyczynił się do tych triumfów. Niestety, dzisiaj zawodnik ten nie zagra, gdyż czeka go występ w prestiżowych zawodach w Katarze. W tej sytuacji trener Marcin Jarkowski na dzisiejsze spotkanie będzie miał do dyspozycji: Wang Zeng Yi, Pawła Platonowa i Aleksandra Chanina. Ten pierwszy do Białegostoku trafił właśnie z klubu z Jarosławia.

- Sympatia do tego klubu na pewno pozostała. Szanuję ludzi, którzy pracują w Jarosławiu - twierdzi Wandżi. - Ale nie po raz pierwszy będę występował przeciwko byłej drużynie i nie będzie z tym żadnego problemu. Podczas spotkania skupię się tylko na tym, by zwyciężyć, a serdecznie porozmawiamy sobie potem.

Szczególnie ciekawie zapowiada się pojedynek Wang Zeng Yi z liderem PKS Brazylijczykiem Gustavo Tsuboi. Kilka dni temu w zawodach Swedish Open 4:1 wygrał zawodnik Dojlid.

- Z pewnością to plus dla mnie i będę miał większą pewność siebie. W dodatku Tsuboi dysponuje trudnym serwisem i mogłem się w Szwecji z nim oswoić. On z kolei poznał moje podanie - mówi Wang Zeng Yi.

Po stronie rywali wystąpią jeszcze Jakub Kosowski i Czech Dmitrij Prokopcov.

- Są to doświadczeni zawodnicy i pojedynki z nimi zawsze są trudne. Przypomnę, że Kosowski już wygrywał z naszym Wandżim - mówi trener Jarkowski. - To, że są niżej od nas w tabeli wcale o niczym nie świadczy. Ta liga pokazała, że mogą padać bardzo różne wyniki, a najczęściej decyduje dyspozcja dnia. My liczymy, że w końcu zapunktuje nasz młody Chanin. Podbudowany po ostatnim meczu z Rzeszowem, gdzie wygraliśmy 3:2 jest Platonow. On tam wygrał dwa bardzo trudne pojedynki po 3:2. Spotkanie w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca rozpocznie się o godzinie 18.

Program 6. kolejki

Mecz rozegrany wcześniej: Politechnika Rzeszów - Morliny Ostróda 2:3.

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.