Budowa domu w Szczecinie. Ceny nowego 140-metrowego domu to teraz 300 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Bogna Skarul

Budowa domu w Szczecinie. Ceny nowego 140-metrowego domu to teraz 300 tys. zł

Bogna Skarul

W tej chwili cena wybudowania nowego domu w stanie deweloperskim o powierzchni 140 metrów kwadratowych kosztuje 299 tys. zł. Tak wynika z kosztorysów sporządzonych przez Kalkulatory Budowlane.

Tymczasem na wolnym rynku podobny dom kosztuje przynajmniej dwa razy tyle. Za nowy dom na Bezrzeczu o powierchni 140 m. kw. trzeba zapłacić 559 tys. zł. Za większy - 180 m. kw. - już 610 tys. zł. Dom 215 m. kw. na Pogodnie to już koszt 999 tys. zł. A na osiedlu Budowo 160 metrowy dom kosztuje 720 tys. zł Natomiast na Gumieńcach - 520 tys. zł.

Cena rośnie z miesiąca na miesiąc

Wielu Polaków marzy o własnym domu, ale jedną z głównych przeszkód okazuje się cena inwestycji. W 2018 roku zaobserwowano duży skok cen usług budowlanych, materiałów oraz kosztów robocizny. Owe podwyżki odbiły się na ogólnych kosztach budowy.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.