Budżet obywatelski 2021 w Gorzowie. Jakie pomysły mają mieszkańcy na Gorzów?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Budżet obywatelski 2021 w Gorzowie. Jakie pomysły mają mieszkańcy na Gorzów?

Jarosław Miłkowski

Znamy już listę 130 pomysłów, jakie będą walczyć o głosy mieszkańców w Budżecie Obywatelskim 2021 w Gorzowie.

- Do kolejnej edycji budżetu mieszkańcy zgłosili 180 pomysłów. 43 z nich zostały ocenione negatywnie, a siedem kolejnych zostało wycofanych przez wnioskodawców – mówi Anna Bonus-Mackiewicz, dyrektor biura konsultacji społecznych i rewitalizacji. Opowiada nam o wynikach prac zespołu opiniującego pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego, który będzie realizowany w przyszłym roku. Pośród 180 zgłoszonych pomysłów, aż 155 dotyczyło inwestycji lub wydarzeń w poszczególnych regionach, dziesięć - w kategorii oświatowej, a piętnaście - w ogólnomiejskiej.

[sonda]7439[/sonda]

Jakie pomysły mają mieszkańcy?

Jeśli chodzi o pomysły ogólnomiejskie, to dwa z nich dotyczą skateparku w Parku Kopernika. Jeden z nich zakłada organizację zawodów dla skaterów, czyli deskorolkarzy, a drugi – rozbudowy skateparku.
Parku Kopernika dotyczy też kolejny pomysł. To parkrun, czyli oznaczenie trasy dla biegaczy. Pomysłodawca tej inwestycji chce także, by w parku powstał schowek, w którym biegacze mogliby zostawić swoje akcesoria na czas trenowania biegu.
Mieszkańcy chcą też zmian w parku Cechówek, który jest przy wyjeździe ul. Warszawską do Santoka. Park miałby zostać zrewitalizowany. Miałyby w nim powstać dobrze oznakowane i opisane trasy do spacerowania.

[polecane]19997217[/polecane]

Pozytywnie zaopiniowany został także pomysł na napis „I love Gorzów” (przy czym „love” byłoby w kształcie serca). Mógłby on stanąć albo na polanie na szczycie Schodów Donikąd, albo na górnym tarasie bulwaru przy Wildomie, albo w okolicy Nova Park.
Trzech różnych lokalizacji dotyczy też kolejny pomysł. W parku Górczyńskim, na łączce harcerskiej koło Kłodawki oraz przy bibliotece wojewódzkiej miałyby stanąć kosze w kształcę serca, do których mieszkańcy wrzucaliby plastikowe nakrętki.
Jest też pomysł na imprezę Gorzowski Banksy. W okolicach II Liceum Ogólnokształcącego miały odbyć się konkurs na mural.
Mieszkańcy chcieliby też zorganizować Traphattan. To z kolei byłaby widowiskowa impreza taneczna dla tancerzy z całej Polski.

[polecane]11249050[/polecane]

Budżet obywatelski 2021 w Gorzowie. Kiedy głosowanie?

Które z tych pomysłów zostaną zrealizowane, to już zależy od mieszkańców. Głosowanie nad projektami zaplanowane zostało na 7-14 września. Ta data może jednak ulec zmianie. W związku z koronawirusem nie odbędą się bowiem zaplanowane na maj i czerwiec spotkania z mieszkańcami. W ich trakcie mieszkańcy mogliby łączyć swoje pomysły tak, aby maksymalnie wykorzystać pulę pieniędzy przeznaczoną na budżet obywatelski. Nie jest jednak wykluczone, że spotkania zostaną przeniesione np. na początek września. Wówczas data głosowania zostanie przesunięta.

Budżet obywatelski 2021 w Gorzowie. Ile pieniędzy daje miasto?

Na Budżet Obywatelski 2021 miasto przeznaczyło 6,3 mln zł. Jeśli chodzi o pomysły w kategorii ogólnomiejskiej, wydania będzie 630 tys. zł.

Czytaj również:
Gorzów: jakie były plusy i minusy budżetu obywatelskiego 2020?

ZOBACZ WIDEO:

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.