Jarosław Miłkowski

Budżet obywatelski 2021 w Gorzowie. Pomysły na… Dolinki

Mieszkańcy Dolinek chcą m.in. remontu ul. Widok. Fot. Google Street View Mieszkańcy Dolinek chcą m.in. remontu ul. Widok.
Jarosław Miłkowski

Najpotrzebniejsze inwestycje na Dolinkach? Ławki do siedzenia! Tak wynika z wniosków, jakie wpłynęły na budżet obywatelski 2021 w Gorzowie.

W budżecie obywatelskim na 2021 r. Gorzów przygotował do wydania około 6,3 mln zł. Prawie 1,3 mln zł zostanie przeznaczone na pomysły w kategorii oświatowej, 630 tys. zł na pomysły w kategorii ogólnomiejskiej. Pozostałe pieniądze zostaną rozłożone na dziesięć rejonów, na jakie podzielone jest miasto. W każdym z nich będzie można wydać 441 tys. zł.
Co za te pieniądze będzie można zrobić? Dziś przyglądamy się pomysłom, jakie zgłosili mieszkańcy Dolinek.

Z tego rejonu miasta do budżetu obywatelskiego wpłynęły cztery wnioski, ale wymogi spełniały tylko trzy z nich.
Mieszkańcy chcą by został wykonany remont ul. Widok na odcinku 90 metrów (wraz z parkingiem i chodnikiem). Ta inwestycja może kosztować 402 tys. zł.

384,5 tys. zł miałby za to wynosić koszt drugiego pomysłu. To budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych do Gorzowskiej Lecznicy Specjalistycznej, a także zagospodarowanie terenu wokół przychodni dziecięcej i apteki. W zamyśle jest m.in. dobudowanie trzech miejsc parkingowych oraz postawienie ławek przed przychodnią. Dziś w pobliżu GLS-u nie ma gdzie usiąść.
Praktycznie przesądzona jest realizacja trzeciego pomysłu. To montaż trzech ławek i trzech koszy na śmieci wzdłuż ul. Głowackiego i Nowej. Koszt wyceniany jest na 10,7 tys. zł. Można go więc „sieciować” z każdą z wcześniejszych inwestycji. Co to oznacza? Że jeśli wydatki na ławki i kosze w połączeniu czy to z remontem ul. Widok, czy z podjazdem do przychodni, nie przekroczą puli pieniędzy przeznaczonych w budżecie na Dolinki.

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.